Kobiety będą grać w piłkę razem z mężczyznami. "Różnorodność i równość"

Świat
Kobiety będą grać w piłkę razem z mężczyznami. "Różnorodność i równość"
Pixabay/planet_fox
Kobiety będą mogły grać razem z mężczyznami w amatorskich drużynach piłkarskich w Holandii

Kobiety będą mogły grać razem z mężczyznami w amatorskich drużynach piłkarskich w Holandii - zadecydowała tamtejsza federacja. Do tej pory było to możliwe jedynie w kategoriach młodzieżowych oraz oldbojskich.

To „historyczny moment dla amatorskiej piłki nożnej, nie tylko holenderskiej, ale i światowej” - napisano w komunikacie niderlandzkiej federacji (KNVB).

 

 

Pierwsza kobietą, która zagrała z mężczyznami była Fryzyjka Ellen Fokkema. Wystąpiła w barwach amatorskiego zespołu piłkarzy VV Foarut. Z powodu pandemii rozegrano zaledwie kilka spotkań z jej oraz innych piłkarek udziałem.

 

- Różnorodność i równość. Chcemy, by dziewczęta i kobiety, mające takie same ambicje jak mężczyźni, mogły znaleźć odpowiednie miejsce w piłkarskim krajobrazie - powiedział dyrektor amatorskiej piłki nożnej w KNVB Jan Dirk van der Zee.

 

 

Teoretycznie może się więc zdarzyć od nowego sezonu, że w rozgrywkach pucharowych przeciwko najlepszym zawodnikom Holandii z Ajaksu Amsterdam czy PSV Eindhoven, zagrają amatorskie ekipy z piłkarkami w składach.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie