Ataki na synagogi w Niemczech

Świat
Ataki na synagogi w Niemczech
Pixabay/falco

We wtorek wieczorem w kilku miejscowościach na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii doszło do napaści na synagogi i żydowskie miejsca pamięci. Policja w Munster aresztowała 13 mężczyzn, którzy spalili flagę Izraela przed świątynią żydowską.

Jak przekazała DPA, 13 sprawców zatrzymano na ulicach Munster. Funkcjonariusze zabezpieczyli połowicznie spaloną flagę. Świątynia nie została uszkodzona.

 

Również we wtorek wieczorem w Bonn kamieniami obrzucono wejście do synagogi. Policja została wezwana przez jednego z mieszkańców okolicy, który zgłosił że przybytek zaatakowało kilku młodych mężczyzn, którzy palili coś na ulicy. Po przyjeździe policji, okazało się, że płonęła flaga Izraela. Zatrzymano trzy osoby.

 

ZOBACZ: "Wraca nienawiść do Żydów". Antysemickie incydenty w Holandii

 

W poniedziałek wieczorem w Dusseldorfie doszło do próby zniszczenia tablicy upamiętniającej dawną synagogę. Według funkcjonariuszy, została ona podpalona przez nieznanego sprawcę. Strażakom udało się ugasić pożar.

 

Seria ataków jest odpowiedzią na eskalację konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną w ostatnich dniach. Radykalna organizacja palestyńska Hamas ostrzelała we wtorek ze Strefy Gazy wiele miejscowości w Izraelu, który odpowiedział ostrzałem palestyńskich osiedli. Po obu stronach są ofiary śmiertelne i ranni.

dk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie