Pięć małych dziewczynek porzuconych przy granicy Meksyku z Teksasem

Świat
Pięć małych dziewczynek porzuconych przy granicy Meksyku z Teksasem
twitter/CBP
Agent CBP zauważył w niedzielę dziewczynki w pobliżu miejscowości Normandia, na południowy zachód od San Antonio.

Amerykańskie służby natrafiły na pięć dziewczynek z Hondurasu i Gwatemali w wieku od niemowlęcia do siedmiu lat przy granicy z Meksykiem. Kiedy je zatrzymano, były same.

Urząd ds. ceł i ochrony granic (CBP) poinformował w poniedziałek, że miało to miejsce poprzedniego dnia przy granicy w południowym Teksasie.

 

ZOBACZ: Kryzys na granicy z Meksykiem. Republikanie krytykują Bidena

 

Dzieci nie posiadały dokumentów. Żadne z nich nie wymagało pomocy medycznej.

"Łamie serce"

Agent CBP zauważył w niedzielę dziewczynki w pobliżu miejscowości Normandia, na południowy zachód od San Antonio.

 

- To łamie serce, gdy znajdujemy tak małe dzieci, które walczą o życie w środku pustkowia - mówił cytowany przez amerykańskie radio publiczne (NPR) Austin L. Skero, dowódca patrolu w sektorze Del Rio.

 

Border Patrol Finds Five Abandoned Unaccompanied Migrant Children. Read the full story on the CBP Newsroom HERE! https://bit.ly/3hhZCMC

Opublikowany przez US Border Patrol Del Rio Sector Poniedziałek, 10 maja 2021

 

CBP powiadomił, że zatrzymane dzieci zostały najpierw przewiezione do ośrodka przetwarzania danych imigrantów. Później zajęło się nimi Ministerstwa Zdrowia i Usług Społecznych.

"Dumny z postępu"

Wcześniej, w piątek, amerykański minister bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas przekonywał, że liczba dzieci-imigrantów bez opieki, przetrzymywanych na granicy, po największym od 20 lat wzroście obecnie gwałtownie spadła. Jak dodał w ośrodkach zatrzymań patroli granicznych przebywało ich 700. Rekordową liczbę na granicy z Meksykiem, niemal 6 tys., odnotowano w marcu tego roku.

 

ZOBACZ: Fala migrantów z Meksyku. "Administracja Bidena nieprzygotowana"

 

Zdaniem Mayorkasa, który był w piątek w Teksasie, czas pozostawania dzieci w areszcie spadł ze średnio 139 godzin do 24. Ministerstwo przypisuje to usprawnieniom podczas załatwiania formalności oraz usunięciu barier, które uniemożliwiały umieszczanie dzieci u krewnych i sponsorów.

 

- Administracja Biden-Harris odziedziczyła zdemontowany system pełen chaosu i okrucieństwa - argumentował Mayorkas. Dodał, że jest "dumny" z ogromnego postępu, jakiego dokonano w reformowaniu systemu.

2200 zatrzymań

Fox News w minionym tygodniu przypomniał, że ekipa Joe Bidena pozwala nieletnim bez opieki i kobietom z dziećmi poniżej 7. roku życia na pozostanie w Stanach Zjednoczonych.

 

Stacja podała, że najbardziej zapracowani w Stanach Zjednoczonych są agenci w sektorze Rio Grande.

 

"Dokonują ponad 2200 zatrzymań dziennie. Niektórzy chcą by ich złapać, inni nie" – zauważył Fox News.

 

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie