Indie. Ciała dryfujące w Gangesie. Mogli umrzeć na COVID-19

Świat
Indie. Ciała dryfujące w Gangesie. Mogli umrzeć na COVID-19
Reuters
Dziesiątki ciał dryfowały w Gangesie

Indie nie radzą sobie z pandemią koronawirusa. W państwie brakuje wszystkiego, a w szpitalach nie ma wolnych miejsc. Nawet w krematoriach. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że to z powodu przepełnienia krematoriów ciała Hindusów zostały wyrzucone do Gangesu. Media obiegły nagrania, na których widać dziesiątki ciał dryfujących w Gangesie w stanie Uttar Pradesh.

Koronawirus sieje spustoszenie w Indiach. Według statystyk, w państwie potwierdzono ok. 23 mln przypadków zakażenia COVID-19. Liczba ofiar  śmiertelnych przekroczyła 250 tys. 

Zwłoki w Gangesie

Dryfujące ciała martwych Hindusów znaleziono w Gangesie w stanie Uttar Pradesh. Według nieoficjalnych doniesień z rzeki wyłowiono nawet 150 ciał. Lokalni mieszkańcy uważają, że zwłoki zostały wyrzucone do wody z powodu przepełnienia krematoriów. 

 

ZOBACZ: Indie. Kolejny rekord zakażeń. "Ludzie umierają w prawie co drugim domu"

 

Na Twitterze rozgorzała dyskusja na ten temat. Według serwisu AJ+ należącego do Al Jazeery, dziesiątki ofiar dryfujących w Gangesie mogły mieć koronawirusa. 

 

 

Według oficjalnych danych do tej pory przeciwko COVID-19 zaczepiono zaledwie 2,5 proc. populacji Indii.

 

WIDEO: Blisko połowa nowych zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie diagnozowana jest w Indiach

  

Połowę zakażeń na świecie odnotowuje się w Indiach

W Indiach w poniedziałek z powodu COVID-19 zmarły 3754 osoby, wykryto też 366 161 infekcji - informowało Ministerstwo Zdrowia. W tym kraju diagnozowana jest obecnie blisko połowa nowych zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie. 

 

Najnowsze statystyki dotyczące pandemii w Indiach są nieznacznie lepsze niż w ostatnich trzech dniach, gdy codziennie wykrywano ponad 400 tys. infekcji, a na COVID-19 umierało ponad 4 tys. chorych.

aml/grz/polsatnews.pl/AJ+
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie