Niemcy. Księża wystąpili przeciw Watykanowi. Sprawa błogosławieństw par homoseksualnych

Świat
Niemcy. Księża wystąpili przeciw Watykanowi. Sprawa błogosławieństw par homoseksualnych
Pixabay/
Księża zamierzają pobłogosławić wszystkie pary - heteroseksualne małżeństwa, pary żyjące bez ślubu, pary po rozwodzie, a także związki jednopłciowie

Kościół katolicki "stracił kontakt z realiami prawdziwego życia" - oświadczyli niemieccy księża i sprzeciwili się zakazowi zatwiuerdzonemu przez papieża Franciszka ws. błogosławieństw dla par jednopłciowych. W ponad stu kościołach pobłogosławiono osoby homoseksualne.

Zbuntowani niemieccy księża biorą udział w akcji "Liebe Gewinnt" ("miłość zwycięża"). Zamierzają pobłogosławić pary homoseksualne w diecezjach m.in. w Berlinie, Monachium czy Kolonii.

ZOBACZ: Sytuacja osób LGBT. Księża pomogą "odzyskać zdrowie seksualne" i orientację? Episkopat wyjaśnia

 

- Jeśli mówimy, że Bóg jest miłością, to nie mogę powiedzieć ludziom, którzy pielęgnują lojalność, jedność i odpowiedzialność względem siebie, że ich uczucie nie jest miłością, że to jest miłość piątej czy szóstej kategorii - powiedział ksiądz Christian Olding z Geldern. 

 

- Nie mogę się doczekać błogosławieństwa - dodał.

 

Jak wyjaśnił, księża zamierzają pobłogosławić wszystkie pary - heteroseksualne małżeństwa, pary żyjące bez ślubu, pary po rozwodzie, a także związki jednopłciowie.

Błogosławieństwo łamie zatwierdzony przez papieża zakaz

Jak odnotowuje Reuters, błogosławieństwo wprost złamie zatwierdzony przez papieża Franciszka zakaz z marca. Watykan zabronił księżom udzielać błogosławieństwa parom homoseksualnym.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek: biskupi będą sądzeni przed Trybunałem Watykańskim

 

- Żyję w społeczeństwie. Nie chcę być odseparowany od realiów życia ludzi, którym towarzyszę na co dzień jako ksiądz - stwierdził Christian Olding.

 

Agencja wskazuje, że 86 proc. Niemców opowiada się za akceptacją par homoseksualnych.

grz/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie