Chiny: wiatr uszkodził szklany most widokowy, po którym szedł turysta

Technologie
Chiny: wiatr uszkodził szklany most widokowy, po którym szedł turysta
Weibo
O uszkodzonym moście piszą światowe media

Turysta przeżył chwile grozy na moście widokowym, gdy silny wiatr porwał szklane panele tworzące jego podłogę - podały chińskie media. Mężczyźnie nic się nie stało, ale incydent ożywił dyskusję na temat bezpieczeństwa takich konstrukcji.

Na zdjęciu opublikowanym w przez oficjalną chińską agencję prasową Xinhua widać turystę kurczowo trzymającego się balustrady mostu, podczas gdy w naruszonej podłodze brakuje części dużych szklanych paneli.

 

ZOBACZ: Holandia. Pijany Holender rozbił ferrari warte 350 tys. euro

 

Według chińskich mediów "niebezpieczna sytuacja" miała miejsce w piątek na zawieszonym 100 metrów nad ziemią szklanym moście na górze Piyan w północno-wschodnich Chinach.

Turysta sam opuścił uszkodzony most

Na pomoc uwięzionemu turyście wysłano strażaków, ale ostatecznie samodzielnie przedostał się on w bezpieczne miejsce, kierując się wytycznymi przekazywanymi przez personel parku – podała Xinhua.

 

Po zejściu z mostu mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację i udzielono mu wsparcia psychologicznego. Obecnie jest w "stabilnym stanie emocjonalnym i fizycznym" – poinformowały media.

 

 

Sprawa ożywiła dyskusję na temat bezpieczeństwa szklanych atrakcji turystycznych. "Dokładnie z tego powodu nie mam odwagi wchodzić na takie mosty" – napisał jeden z użytkowników sieci społecznościowej Weibo. "Jak często ten most był konserwowany?" – zapytał inny.

 

Strefa turystyczna na górze Piyan została zamknięta, a w sprawie incydentu wszczęto dochodzenie – przekazały władze pobliskiego miasta Longjing.

Ponad 2,3 tys. szklanych mostów

Szacuje się, że w różnych częściach kraju zbudowano ponad 2,3 tys. szklanych mostów, zjeżdżalni i tarasów widokowych, których zadaniem jest przyciąganie żądnych przygód turystów.

 

W 2019 roku jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych po upadku ze szklanej zjeżdżalni w regionie Kuangsi na południu Chin. Rok wcześniej władze prowincji Hebei zamknęły wszystkie 32 szklane atrakcje w celu przeprowadzenia inspekcji bezpieczeństwa – przypomina BBC.

jo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie