Szczenięta i kocięta w "paczkach niespodziankach". Uratowano 160 zwierząt

Świat
Szczenięta i kocięta w "paczkach niespodziankach". Uratowano 160 zwierząt
Reuters
Służby już wszczęły śledztwo w sprawie przesyłania żywych zwierząt. W Chinach taka działalność jest nielegalna

160 szczeniąt i kociąt uratowali chińscy obrońcy praw zwierząt. W magazynie w mieście Chengdu zwierzęta zapakowane były w kartony. Miały być częścią tzw. blind boxes.

Paczki ze zwierzętami oznaczone były jako zwykłe przesyłki i miały trafić do adresatów w różnych zakątkach Chin. Cztery z odnalezionych zwierząt zmarły w magazynie, większość jest chora. Służby odkryły paczki w poniedziałek 3 maja.

 

Żywe "blind boxes"

 

Kartony ze szczeniakami i kociętami były tak zwanymi "blind boxes". Klienci płacą i nie wiedzą co tak naprawdę zamawiają. Ryzykują mają nadzieję, że uda im się kupić coś cennego.

 

Mogą jednak i stracić pieniądze, jeśli paczka zawierać będzie bezwartościowe rzeczy. Służby już wszczęły śledztwo w sprawie przesyłania żywych zwierząt. W Chinach taka działalność jest nielegalna.

 

ZOBACZ: Nieżywa krowa i martwe cielaki przywiązane do ściany w gospodarstwie na Lubelszczyźnie

 

Jedna z paczek była zaadresowana do Shenzhen, które jest oddalone od Chengdu o ponad 1700 km. Organizująca przesyłki firma kurierska ZTO Express złożyła publiczne przeprosiny. Zawiesiła również niektóre usługi i zobowiązała się "wprowadzić skuteczne środki", aby zapobiec podobnym sytuacjom. 

 

Wysyłanie pocztą jakichkolwiek żywych zwierząt stanowi naruszenie chińskich przepisów dotyczących bezpieczeństwa zwierząt i kontroli chorób.

laf / Reuters / AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie