Poznań. Pierwsze zakażenie koronawirusem w szkole po powrocie dzieci do nauczania stacjonarnego

Polska
Poznań. Pierwsze zakażenie koronawirusem w szkole po powrocie dzieci do nauczania stacjonarnego
Polsat News
W tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie

W jednej z poznańskich szkół podstawowych potwierdzono zakażenie koronawirusem. To pierwszy taki przypadek od powrotu uczniów do szkół. Klasa, w której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, przeszła na tryb nauki zdalnej.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkole 4 maja.

 

O potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia III klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu poinformowało w piątek lokalne Radio Poznań. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w Poznaniu i w regionie od powrotu uczniów klas I-III szkół podstawowych do nauki stacjonarnej.

Nauka wraca do zdalnej formy

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała, że w województwie nauka hybrydowa prowadzona jest tylko w jednej szkole podstawowej - właśnie w placówce sióstr Urszulanek w Poznaniu. Miczek podała, że w tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie.

 

ZOBACZ: Czarnek: szkoły zdecydują, kiedy wprowadzą zajęcia dodatkowe

 

Nauczanie hybrydowe - jak wskazała Miczek - prowadzone jest również w 13 przedszkolach w Wielkopolsce, a 5 przedszkoli jest całkowicie zamkniętych.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 777 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 42 mieszkańców regionu.

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie