Matura 2021. Zakończył się egzamin z matematyki

Polska
Matura 2021. Zakończył się egzamin z matematyki
PAP/Darek Delmanowicz
W środę odbył się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym, obowiązkowy dla wszystkich abiturientów. W środę po południu przeprowadzony będzie egzamin z historii muzyki. Przystępują do niego tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką wolę.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik pytany po egzaminie z matematyki o jego przebieg powiedział, że było spokojnie.

 

Egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczął się po godzinie 9. Trwał 170 minut. 

Matura 2021. Gdzie arkusz CKE z matematyki? W Interii

W raporcie specjalnym Interii "Matura 2021. Arkusze" już po zakończonych egzaminach będą codziennie publikowane arkusze CKE wraz z odpowiedziami, które zaproponują eksperci. Arkusze CKE z matematyki - poziom podstawowy wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami dostępne w środę tuż po godz. 14:00.

Trzy obowiązkowe egzaminy

 

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

 

Nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

 

ZOBACZ: CKE o przeciekach matur: dowody m.in. z Google'a. MEiN: doniesienia medialne

 

Nie ma też w tym roku obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów. Do grupy przedmiotów wyboru należy m.in. matematyka na poziomie rozszerzonym.

 

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym będzie przeprowadzony 11 maja. Chęć zdawania matematyki na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 27,5 proc. tegorocznych absolwentów liceów i techników.

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie