Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Chciał się zaszczepić

Polska
Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala. Chciał się zaszczepić
PAP/Adam Warżawa

Pacjent zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Łomży (woj. podlaskie). Jak się okazało, miał ważny powód. Mężczyzna chciał się bowiem zaszczepić przeciwko Covid-19.

Pacjent chory na Covid-19 uciekł z oddziału zakaźnego szpitala w Łomży w sobotę 1 maja. Ponieważ mężczyzna mógł narazić nie tylko swoje zdrowie, ale również zdrowie innych osób, sprawę potraktowano bardzo poważnie. 

 

O zdarzeniu poinformowana została policja, która natychmiast rozpoczęła poszukiwania uciekiniera.

 

Mężczyznę udało się namierzyć. Jak się okazało, uciekł ze szpitala, aby się zaszczepić. W tym celu udał się do jednej z przychodni w mieście, w której znajduje się punkt szczepień.

 

ZOBACZ: Zakażeni koronawirusem uciekli ze szpitala w Częstochowie

 

Zakażony koronawirusem mężczyzna został odizolowany od innych pacjentów, a następnie z powrotem trafił do szpitala. O całej sprawie został powiadomiony sanepid. Nieodpowiedzialny pacjent prawdopodobnie nie uniknie kary za swoje zachowanie.

 

Jak przypomina Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego osoby, które przebyły Covid-19 (ozdrowieńcy), mogą zostać zaszczepione nie wcześniej niż trzy miesiące od daty uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

 

 

 

 

dk/sgo / mylomza.pl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie