"Zaszczep się w majówkę". Przedłużenie akcji w Szczecinie

Polska
"Zaszczep się w majówkę". Przedłużenie akcji w Szczecinie
PAP/Marcin Bielecki
Mobilny punkt szczepień stworzony w ramach akcji "Zaszczep się w Majówkę" przed przychodnią 109. Szpitala Wojskowego przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie.

Szczepienia w punkcie przy Jasnych Błoniach, przygotowanym w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" będzie działał do środy - poinformował 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie. Placówka otrzymała ok. tysiąca dodatkowych dawek szczepionki Johnson&Johnson.

- Szczepienie preparatem Johnson&Johnson w naszym punkcie przy Jasnych Błoniach potrwa jeszcze dwa dni: we wtorek i w środę. I tak jak w trakcie majówki, zaszczepić się może każdy, kto posiada e-skierowanie. Niepotrzebna jest rejestracja, wystarczy dowód osobisty - poinformował rzecznik 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie Marcin Górka.

 

Duże zainteresowanie

 

Od soboty do poniedziałku medycy zaszczepili w punkcie 2,5 tys. osób.

 

ZOBACZ: "Zaszczep się w majówkę". Ostatni dzień akcji

 

- Pierwszego dnia zainteresowanie zaszczepieniem się było tak duże, że zamiast jednego zespołu, który szczepił w kontenerze na parkingu przychodni, uruchomiliśmy jeszcze kolejne dwa zespoły w gabinetach przychodni. W ten sposób czas oczekiwania z kilku godzin skrócił się do 20 minut - podał Górka.

 

Dodał, że na szczepienie, oprócz mieszkańców regionu, przyszły także osoby z innych miast i Polacy mieszkający na stałe w Berlinie.

 

Punkt szczepień przeciw COVID-19 przy Jasnych Błoniach będzie działał w godz. 9-17

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie