Najsłynniejszy Disneyland ponownie otwarty. Nigdy wcześniej nie był zamknięty tak długo

Świat
Najsłynniejszy Disneyland ponownie otwarty. Nigdy wcześniej nie był zamknięty  tak długo
Reuters
Chętni odwiedzić park pierwszego dnia otwarcia zaczęli ustawiać się w kolejce już na kilka godzin przed oficjalną godziną otwarcia

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, od tego weekendu na nowo działa i przyjmuje gości kalifornijski Disneyland w Anaheim. Najpopularniejszy park rozrywki na świecie otwiera się, ponieważ w Kalifornii poprawia się sytuacja epidemiczna.

Niektórzy goście po wejściu do tego "najszczęśliwszego miejsca na świecie" wiwatowali i krzyczeli z radości. Na razie Disneyland przyjmuje jednak tylko gości tylko z Kalifornii i działa na jedną czwartą maksymalnego obłożenia.

 

Bez uścisków z Myszką Miki

 

W parku znajdują się dozowniki do dezynfekcji rąk i znaki przypominające o konieczności zachowywania dystansu i noszenia masek. Posiłki spożywać można jedynie w wyznaczonych miejscach.

 

Uściski z Myszką Miki i innymi postaciami z bajek są zabronione. Nie odbywają się także słynne parady i pokazy sztucznych ogni. Disneyland w Anaheim przyciągał przed pandemią prawie 19 milionów gości rocznie. W parku zatrudnionych jest kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

Najdłuższe zamknięcie 

 

Chętni odwiedzić park pierwszego dnia po lockdownie zaczęli ustawiać się w kolejce już na kilka godzin przed oficjalną godziną otwarcia. Park był nieczynny przez 13 miesięcy. Zamknęły go władze stanowe w związku z pandemią Covid-19.

 

ZOBACZ: Na terenie Disneylandu powstało centrum szczepień przeciw COVID-19

 

Otwarty 17 lipca 1955 roku park w swojej historii był dotychczas całkowicie zamykany tylko parę razy. Miało to miejsce np. po zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego oraz po trzęsieniu ziemi w Northridge (dzielnicy Los Angeles, miasta, z którym sąsiaduje mieszczące Disneyland miasto Anaheim). Park, jako miejsce publiczne, zamknięto także po zamachach 11 września 2001 roku. 

 

Zamknięcia parku nigdy przedtem jednak nie trwały dłużej niż jeden dzień. 

laf/prz/Reuters/Los Angeles Times
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie