Wzrost stanu wód w rzekach w dużej części kraju. Wydano alert

Polska
Wzrost stanu wód w rzekach w dużej części kraju. Wydano alert
Polsat News/zdjęcie ilustracyjne
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed wezbraniami wody z przekroczeniem stanów alarmowych w rzekach w południowo-zachodniej części kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed wezbraniami wody z przekroczeniem stanów alarmowych w rzekach w południowo-zachodniej części kraju. W Polsce północno-wschodniej i centralnej obowiązują natomiast alerty przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia wydano dla zlewni Baryczy, gdzie w związku ze spływem wód opadowych prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody. Stany alarmowe mogą zostać przekroczone w Korzeńsku na Orli i w Kanclerzowicach na Sąsiecznicy.

 

 

 

W dalszym ciągu obowiązują również alerty drugiego stopnia przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, głównie w Polsce północno-wschodniej i centralnej, gdzie w związku z opadami deszczu, które lokalnie mogą być intensywne przewiduje się wzrosty poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych. IMGW ostrzegł, że na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Stopnie ostrzeżeń

Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego - najwyższego stopnia - informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów alarmowych. Natomiast ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

ac/pdb/wka / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie