Uszkodzone budynki, połamane drzewa. Ponad 1,3 tys. interwencji straży

Polska
Uszkodzone budynki, połamane drzewa. Ponad 1,3 tys. interwencji straży
KP PSP Biłgoraj
Odnotowano ponad 60 uszkodzonych budynków.

Ponad 1,3 tys. razy interweniowali strażacy w związku z przechodzącymi w niedzielę nad Polską burzami i silnym wiatrem. Najwięcej wyjazdów zanotowano w województwie dolnośląskim i lubelskim; najczęściej dotyczyły one usuwania przewróconych drzew i połamanych gałęzi.

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, w związku z przechodzącym nad Polską frontem atmosferycznym odnotowano 1326 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów, opadów deszczu i przyborów wód.

 

Ponad 60 uszkodzonych budynków

 

Najwięcej interwencji przeprowadzono w województwach dolnośląskim - 175, lubelskim - 167 i mazowieckim - 149. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w miejscowości Różnowo w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie na samochód przewróciło się drzewo; ranna została jedna osoba.

 

ZOBACZ: Trąba powietrzna zerwała dachy na Lubelszczyźnie. Na Mazurach wypadki jachtów

 

Jak poinformował Grzegorz Świszcz, z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, bez prądu pozostaje ponad 16,6 tys. odbiorców. Odnotowano też ponad 60 uszkodzonych budynków.

 

WIDEO: Uszkodzone budynki, połamane drzewa. Ponad 1,3 tys. interwencji straży

  

 

W niedzielę późnym wieczorem Państwowa Straż Pożarna informowała, że najwięcej, bo blisko 800 interwencji dotyczyło usuwania przewróconych drzew i połamanych gałęzi; ponad 360 miało związek z lokalnymi podtopieniami dróg i posesji.

 

Ostrzeżenia IMGW

 

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał o silnym wietrze, występującym na terenie większości kraju. Alerty synoptyków dotyczyły także intensywnych opadów deszczu, burz i śniegu.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie