Telefon do premiera może wykonać każdy. Numer Borisa Johnsona dostępny w sieci... od 15 lat

Polska
Telefon do premiera może wykonać każdy. Numer Borisa Johnsona dostępny w sieci... od 15 lat
PAP/EPA/JESSICA TAYLOR/UK PARLIAMENT HANDOUT
W ostatnich tygodniach Johnson był krytykowany za sposób, w jaki korzysta z telefonu komórkowego

Prywatny numer telefonu komórkowego brytyjskiego premiera Borisa Johnsona od 15 lat był dostępny w internecie - poinformowały w piątek brytyjskie media.

Numer został podany na dole komunikatu prasowego wydanego w 2006 r., gdy Johnson był w gabinecie cieni Partii Konserwatywnej odpowiednikiem wiceministra szkolnictwa wyższego. Dokument, w którym zachęcano dziennikarzy do kontaktowania się z nim pod numerem biura poselskiego lub jego telefonu komórkowego, był nadal dostępny w internecie w tym roku.

 

Sprawę jako pierwszy ujawnił plotkarski portal Popbitch, ale później stacje BBC News i Sky News potwierdziły, że jest to ten sam numer, którego premier nadal używa. Brytyjscy ministrowie otrzymują służbowe telefony komórkowe, gdy zaczynają pracę w rządzie, ale mogą zachować swoje prywatne.

 

Numer w sieci 

 

W ostatnich tygodniach pośród szerszych pytań o lobbing w rządzie Johnson był krytykowany za sposób, w jaki korzysta z telefonu komórkowego, gdyż wyciekły SMS-y, które wymieniał z biznesmenem Jamesem Dysonem oraz saudyjskim następcą tronu Mohammedem bin Salmanem.

 

ZOBACZ: Media: Boris Johnson nie chciał lockdownu. "Niech ciała piętrzą się w tysiącach"

 

Dziennik "Daily Telegraph" podał niedawno, że szef brytyjskiej służby cywilnej Simon Case zasugerował Johnsonowi zmianę numeru telefonu, ponieważ jest on zbyt powszechnie znany. Z kolei "The Times" doniósł w zeszłym tygodniu, że osoba ubiegająca się o zasiłek skontaktowała się kiedyś bezpośrednio z premierem, prosząc go o pomoc w sprawie swojego wniosku; numer telefonu premiera dostał od znajomego.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie