Mniej chorych na Covid-19 w szpitalach. "Najlepsza wiadomość na weekend"

Polska
Mniej chorych na Covid-19 w szpitalach. "Najlepsza wiadomość na weekend"
PAP/EPA/PIYAL ADHIKARY / zdjęcie ilustracyjne
- Osiągnęliśmy praktycznie poziom pacjentów z COVID-19 z drugiej fali, czyli praktycznie tych pacjentów jest ponad 23 tys. - powiedział Kraska

- W piątek statystyki pokażą, że pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest o ponad 1,2 tys. mniej - zaznaczył w piątek w Polskim Radiu24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Dzisiaj ponad 1,2 tys. osób mniej jest w polskich szpitalach. Osiągnęliśmy praktycznie poziom pacjentów z COVID-19 z drugiej fali, czyli praktycznie tych pacjentów jest ponad 23 tys. I to najlepsza wiadomość na weekend - zaznaczył.

 

ZOBACZ: UE bada przypadki zapalenia mięśnia sercowego u zaszczepionych preparatami Pfizera i Moderny

 

Równocześnie zauważył, że jeżeli będziemy przestrzegać obostrzeń, to tych pacjentów w szpitalach będzie coraz mniej. - Będą łóżka dla innych chorych, bo chcemy bardzo szybko przekształcać te łóżka dla pacjentów niecovidowych - dodał.

Ciągły spadek hospitalizacji

Ministerstwo Zdrowia w czwartek podało, że w szpitalach przebywa 24 667 chorych z COVID-19, a 2895 z nich podłączonych jest do respiratorów. To o 5164 hospitalizowanych pacjentów mniej niż tydzień temu.

 

Wiceminister dodał też, że wykrytych przypadków zakażeń będzie również mniej niż wczoraj. Wtedy resort przekazał informację o zdiagnozowaniu kolejnych 8427 chorych na COVID-19 i o śmierci 541 osób.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie