Pogoda na majówkę. Ulewy i chłód

Polska
Pogoda na majówkę. Ulewy i chłód
Pixabay.com/_Alicja_
Prognoza pogody na majówkę nie napawa optymizmem

Prognozy potwierdzają się. Majówka zapowiada się pod znakiem wyjątkowo niestabilnej, zmiennej, a przez to niebezpiecznej pogody. Spodziewamy się ulewnych deszczy, burz, porywistego wiatru i dużego zróżnicowania temperatur.

Jeśli planujecie podczas majówki wypoczynek na świeżym powietrzu, to uprzedzamy, że może go pokrzyżować wyjątkowo kapryśna pogoda. Jednego dnia może być ciepło i pogodnie, a drugiego zimno, deszczowo i wietrznie.

Pogoda na sobotę, 1 maja

Początek majówki pod znakiem najbardziej sprzyjającej aury. Spodziewamy się większych przejaśnień i rozpogodzeń, ale miejscami, zwłaszcza na zachodzie i południu, może słabo i przelotnie padać.

 

ZOBACZ: W majówkę więcej patroli policji. "Cały czas trwa stan epidemii"

 

Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 9 stopni na Podkarpaciu i nad morzem do 17 stopni na Śląsku. Wschodni i południowo-wschodni wiatr będzie się wzmagać, a przez to potęgować uczucie chłodu. Korzystajmy z pogodnych chwil, bo kolejne dni będą dużo gorsze.

 

TwojaPogoda.pl

Pogoda na niedzielę, 2 maja

Niedziela przyniesie nam ostre załamanie pogody. Na południowym zachodzie, w centrum i na północnym wschodzie będzie pochmurno i bardzo deszczowo. Podczas wielogodzinnych opadów może napadać nawet od 20 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, czyli więcej niż powinno przez połowę miesiąca.

 

Z kolei na południu i południowym wschodzie, gdzie będzie ciepło, po południu i wieczorem przejdą lokalne burze, którym towarzyszyć będzie przelotny, ale ulewny deszcz, a także grad i porywisty wiatr.

 

ZOBACZ: Podróże i noclegi w czasie majówki. Minister ostrzega

 

Temperatury będą mocno zróżnicowane na skutek ścierania się nad Polską skrajnych mas powietrza. W tym samym czasie, gdy w strugach deszczu będzie poniżej 10 stopni, to na południowym wschodzie przy pogodnym niebie, przed nadejściem opadów, odnotujemy niemal 20 stopni.

 

TwojaPogoda.pl

Pogoda na poniedziałek, 3 maja

Ostatni dzień majówki będzie najbardziej nieprzyjemny. Po przejściu frontu kolosalnie się ochłodzi, będzie pochmurno, tylko miejscami z przejaśnieniami. Nadal będzie obficie padać, przede wszystkim na wschodzie, południu i w centrum.

 

Temperatura sięgnie maksymalnie od 7 stopni na północnym wschodzie do 12 stopni na południowym wschodzie kraju. Porywisty wiatr z północnego zachodu, osiągający do 50-60 km/h, będzie wzmagać uczucie przeszywającego zimna.

 

TwojaPogoda.pl
prz / TwojaPogoda.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie