Niedzielski zaszczepiony przeciw Covid-19. "Mam poczucie ulgi"

Polska
Niedzielski zaszczepiony przeciw Covid-19. "Mam poczucie ulgi"
Twitter/Ministerstwo Zdrowia
Przy okazji swojego szczepienia, Niedzielski zachęcił Polaków, by również przyjmowali preparaty przeciw Covid-19

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski zaszczepił się przeciw Covid-19 preparatem AstraZeneca. - Stosując podstawowe zabezpieczenia, jak dystans i maseczki, udało mi się uniknąć zachorowania. Jednak stres oddziaływał na mnie, jak na każdego - przyznał. Jak dodał, po szczepieniu "ma poczucie ulgi".

O terminie i miejscu szczepienia Niedzielski dowiedział się pięć dni temu. Jak opisał, system wskazał mu punkt na Stadionie Narodowym oraz preparat AstraZeneki.

 

W czwartek szef MZ zjawił się na miejscu. Na opublikowanych w sieci zdjęciach widać, jak czeka w kolejce, a następnie wypełnia kwestionariusz. 

 

 

 

"Już po wszystkim"

 

Przed godz. 12:00 opublikowano fotografię ministra przyjmującego szczepionkę. "Już po wszystkim. Serdecznie podziękowania dla personelu punktu szczepień Szpitala Narodowego" - przekazał resort zdrowia.

 

 

Kwadrans później Niedzielski pojawił się na konferencji prasowej. - Gdy spotykamy się na takich briefingach, w naszym przekazie dominują liczby. Teraz mam poczucie ulgi, że to już "ostatnia prosta" - opisał.

 

ZOBACZ: Kiedy "odważniejsze" luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia podał warunek

 

Jak dodał, udało mu się uniknąć zakażenia koronawirusem. Zapewnił, że stosował "podstawowe zabezpieczenia", takie jak dystans społeczny i maseczki. 

 

- Jednak stres związany z ryzykiem infekcji oddziaływał na mnie jak na każdego - dopowiedział szef MZ.


WIDEO: Minister zdrowia o swoim szczepieniu

  

 

Minister: to nasza walka "ramię w ramię"

 

Adam Niedzielski przypomniał, iż mimo przyjęcia pierwszej dawki, nadal będzie musiał przestrzegać obostrzeń. Zachęcał również, by wszyscy, zwłaszcza "najbardziej narażeni na Covid-19", zgłosili się na szczepienie.

 

- To nasza walka "ramię w ramię", by przegonić pandemię. Apeluję, by myśleć nie tylko o sobie, ale i bliskich, w tym dzieciach. Będą mogły szybciej wrócić do szkoły i normalnego funkcjonowania - powiedział.

prz/wka/Polsat News/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie