Powrót do szkół. Od 29 maja uczniowie wszystkich klas będą się uczyć stacjonarnie

Polska
Powrót do szkół. Od 29 maja uczniowie wszystkich klas będą się uczyć stacjonarnie
PAP/Wojtek Jargiło
Dzieci z klas I-III wrócą do szkół 4 maja

- Chcemy, żeby od 4 maja wszystkie klasy I-III szkół podstawowych wróciły do nauki stacjonarnej - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Ponadto od 29 maja uczniowie wszystkich klas mają się uczyć stacjonarnie.

Niedzielski przekazał w środę na konferencji prasowej, że od 4 maja przywrócona zostanie nauka w szkołach podstawowych w klasach I-III.

 

- Chcemy, żeby od 4 maja wszystkie klasy I-III wróciły do nauki stacjonarnej, żeby (w dalszej perspektywie - red.) ta edukacja już w całym kraju odbywała się w trybie standardowym. I tutaj będziemy bardzo uważnie monitorować sytuację w szkołach - powiedział minister.

 

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń. Sprawdź harmonogram

 

Jak dodał szef MZ, trzeba wprowadzić takie rozwiązania - konsultowane z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem - które "nakażą wręcz na każdej przerwie, ale też w ciągu weekendu, wietrzenie sal i przeprowadzanie dezynfekcji".

 

- Po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo nauki, bezpieczeństwo zdrowotne nauczycieli i uczniów - wyjaśniał Niedzielski.

 

Z kolei premier Morawiecki zapowiedział, że "dzieci z klas IV-VIII i uczniowie szkół średnich będą mogły wrócić do szkół w trybie hybrydowym 15 maja". Dodał, że od "29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym". 

 

 

WIDEO: Decyzje w sprawie obostrzeń. Konferencja premiera i ministra zdrowia

  

dsk/prz/wka/Polsatnews.pl/RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie