Jedną dawkę otrzymali prawie wszyscy. San Marino bez nowych przypadków

Świat
Jedną dawkę otrzymali prawie wszyscy. San Marino bez nowych przypadków
PAP/EPA/JERRY LAMPEN
Jedyne restrykcje, jakie pozostały to obowiązek noszenia maseczki oraz zakaz zgromadzeń

Ogromny sukces w kwestii szczepień odnosi San Marino. W tym małym państwie jedną dawką zaszczepiono prawie każdego dorosłego mieszkańca. Władze republiki ogłosiły właśnie koniec większości obostrzeń. Zniesiono tam godzinę policyjną i w pełni otwarto restauracje.

W państwie na górze Titano, zamieszkanym przez 33 tysiące osób, podano ponad 26 tysięcy dawek szczepionek. San Marino szczepi swoich mieszkańców preparatami Sputnik V i Pfizer.

 

Brak nowych zakażeń 

 

Dzięki sprawnej akcji, liczba osób zakażonych spadła do poziomu sprzed pół roku i jest najniższa od października. Minionej doby nie zanotowano ani jednego nowego przypadku infekcji ani zgonu. Obecnie aktywnych zakażeń jest poniżej 100, co nie zdarzyło się od października.

 

ZOBACZ: Rekordowe tempo szczepień w Bhutanie. Dorosła populacja zaszczepiona w ciągi 16 dni

 

Restauracje bez limitów

 

Po raz kolejny w tym jednym z najmniejszych państw świata, enklawie położonej na obszarze włoskiego regionu Emilia-Romania, przepisy są łagodniejsze niż poza jej granicami. We Włoszech godzina policyjna trwa od 22:00 do 5:00.

 

Tymczasem w San Marino godzina policyjna została zniesiona. Jedyne restrykcje, jakie pozostały w tym jednym z najstarszych i najmniejszych państw świata, to obowiązek noszenia maseczki oraz zakaz zgromadzeń.

 

ZOBACZ: USA: w pełni zaszczepieni nie muszą nosić maseczek na świeżym powietrzu

 

Od poniedziałku nie obowiązują tam żadne ograniczenia czasowe dotyczące działalności lokali gastronomicznych. Kolejnym krokiem ma być otwarcie dyskotek.

 

Republikę tę odwiedzają tysiące turystów spędzających lato na włoskiej riwierze. 

laf/prz/Polsat News, Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie