Podwójne stanowiska parkingowe w Krakowie. "To miejsca rodzinne"

Polska
Podwójne stanowiska parkingowe w Krakowie. "To miejsca rodzinne"
Ekohorror.pl
Na zdjęciu inwestycja Lokum Vista przy ul. Walerego Sławka w Krakowie.

Nietypowe miejsca postojowe wyznaczył deweloper realizujący inwestycję przy ulicy Walerego Sławka w Krakowie. Są one podwójne, a samochód z tylnego rzędu nie wyjedzie, jeżeli na przednim stanowisku będzie zaparkowane inne auto. Przedstawiciel inwestora tłumaczy, że to "miejsca rodzinne", przeznaczone dla jednego gospodarstwa domowego.

Przy inwestycji - w ramach której trwa budowa 121 mieszkań - stworzono w sumie 10 takich miejsc postojowych.

Podwójne miejsca "rodzinne"

Auta z przodu zablokują tylny rząd - ich kierowcy będą musieli wyjeżdżać, aby inne samochody mogły zaparkować z tyłu lub wyjechać z takiego miejsca. Deweloper twierdzi, że to przemyślana decyzja. 

 

ZOBACZ: Deweloper chce zbudować wieżowiec na wsi. Wykorzystuje przepisy ustawy antycovidowej

 

- Miejsca postojowe na fotografii są standardowym rozwiązaniem traktowanym jako miejsca postojowe rodzinne, czyli należące do jednego gospodarstwa domowego. Z oczywistych względów nie mogą być to miejsca, które należą do obcych wobec siebie osób - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper.

 

Krakowskie przepisy

 

Przepisy obowiązujące w Krakowie wskazują, że deweloper w tym przypadku powinien stworzyć 145 miejsc postojowych - naziemnych, bądź podziemnych. Współczynnik miejsc postojowych w stosunku do liczby mieszkań dla zabudowy wielorodzinnej musi wynosić tam minimum 1,2.

 

ZOBACZ: Tak się teraz podróżuje po mieście. Po co komu samochód, hulajnoga czy rower [WIDEO]

 

"Pewnie to też jakiś sposób na spełnienie warunków narzucanych przez ustawę, bo jak to inaczej wytłumaczyć?" - napisano na facebookowym profilu Ekohorror.pl.

 

"Pełen zestaw niezawodnych rozwiązań projektowych zapewnia komfort użytkownikom osiedla" - napisała firma Lokum Deweloper na swojej stronie. "Do dyspozycji mieszkańców są miejsca w garażach podziemnych oraz parkingi naziemne" - dodano.

rsr/hlk/Dziennik Bałtycki/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie