Turcja wprowadza pełny lockdown. Zamknięte szkoły, zakaz podróży między miastami

Świat
Turcja wprowadza pełny lockdown. Zamknięte szkoły, zakaz podróży między miastami
PAP/EPA/ERDEM SAHIN
Restrykcje epidemiczne zostały już zaostrzone w Turcji pod koniec marca

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w poniedziałek, że ze względu na wzrost liczby infekcji koronawirusem w całym kraju wprowadzony zostanie pełny lockdown od czwartku do 17 maja. Zawieszona zostanie też nauka stacjonarna w szkołach.

Nowe restrykcje epidemiczne obejmą również m.in. zakaz podróży między miastami; z nowych ograniczeń wyłączony pozostanie sektor spożywczy i przemysłowy.

 

Wzrost liczby zakażeń w Turcji zaobserwowano po złagodzeniu przez rząd na początku marca obostrzeń przeciwepidemicznych. 16 kwietnia odnotowano największy dobowy przyrost nowych zakażeń - ponad 63 tys. przypadków. W niedzielę potwierdzono 39 tys. infekcji - podaje Reuters.

 

Zakaz podróży między miastami 

 

Edrogan zapowiedział, że podróże między miastami będą wymagały zezwolenia władz. Prezydent liczy na to, że wprowadzenie lockdownu pozwoli na ograniczenie do końca ramadanu średniej dobowej zakażeń do poniżej 5 tys.

 

ZOBACZ: Czechy wprowadzają zakaz podróży do Indii

 

Restrykcje epidemiczne zostały już zaostrzone w Turcji pod koniec marca. Erdogan zapowiedział wtedy, że w czasie ramadanu, który rozpoczął się w tym roku 13 kwietnia, a zakończy 12 maja, będzie obowiązywać pełny lockdown w weekendy, a restauracje będą serwować jedzenie tylko na wynos lub w formie dostawy.

 

W całym kraju wprowadzono także godzinę policyjną, która obowiązuje od godz. 21. do 5

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie