Studenci z Niemiec chcieli zrobić zdjęcie. Kosztowało ich 800 złotych

Polska
Studenci z Niemiec chcieli zrobić zdjęcie. Kosztowało ich 800 złotych
Bieszczadzki Oddział SG
Niemieccy turyści zostali ukarani mandatami karnymi

Czworo niemieckich studentów zostało ukaranych mandatami po 200 zł każdy za przekroczenie nielegalnie granicy w Bieszczadach, by zrobić sobie zdjęcie na Ukrainie - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału SG mjr Elżbieta Pikor.

Do zdarzenia doszło w piątek. Funkcjonariusze z bieszczadzkiej placówki BiOSG w Czarnej Górnej zauważyli trzy kobiety i mężczyznę idących bezpośrednio w kierunku granicy państwowej.

 

- Osoby te, mimo widocznych tablic ostrzegawczych mówiących o zakazie przekraczania granicy państwowej, zignorowali je i poszli dalej na Ukrainę. Po upływie krótkiego czasu wrócili na polską stronę - przekazała mjr Pikor.

 

"Przygoda z morałem w tle"

 

Dodała, że po przeprowadzonej kontroli tych osób okazało się, że to grupa przyjaciół, studentów z Niemiec, którzy przyjechali w Bieszczady.

 

- Jak wyjaśnili, powodem przekroczenia granicy było zrobienie sobie zdjęć przy ukraińskim słupku granicznym. Jak powiedzieli, całe zdarzenie potraktowali jako przygodę turystyczną z morałem w tle - podała rzeczniczka BiOSG.

 

Cudzoziemcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie po 200 zł każdy.

 

Mjr Pikor dodała, że w 2021 roku to pierwsze zdarzenie związane z takim przekroczeniem granicy państwa.

dk/ / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie