Nielegalne wesele. Imprezę przerwała policja

Polska
Nielegalne wesele. Imprezę przerwała policja
Uczestnicy wesela zostali ukarani mandatami

W jednej ze starogardzkich restauracji mimo obowiązujących obostrzeń zorganizowano wesele. Impreza zakończyła się interwencją policji. W tej sprawie wszczęto dochodzenie.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim Marcin Kunka powiedział, że o nielegalnie zorganizowanym przyjęciu weselnym policjanci zostali powiadomieni w sobotę wieczorem.

 

Uczestnicy ukarani mandatami

 

- Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy potwierdzili otrzymaną informację. Policjanci weszli do pomieszczenia, w którym odbywało się przyjęcie bez udziału zespołu muzycznego - dodał Kunka.

 

Wewnątrz przebywało 14 osób, które zostały wylegitymowane. W związku z popełnionym wykroczeniem, na wszystkich uczestników imprezy oraz menadżera lokalu, policjanci nałożyli mandaty karne.

 

 

Funkcjonariusze poinformowali o kontroli pracowników sanepidu.

 

- Interwencja przebiegała spokojnie, a policjanci nie odnotowali żadnych incydentów. Po zakończeniu przez funkcjonariuszy czynności, uczestnicy imprezy opuścili lokal - przekazał oficer prasowy.

 

Policja wszczęła dochodzenie w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

 

Za ten czyn grozi do 8 lat więzienia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie