Celowo zakażał koronawirusem kolegów z pracy. Zainfekował co najmniej 22 osoby

Świat
Celowo zakażał koronawirusem kolegów z pracy. Zainfekował co najmniej 22 osoby
PxHere/Public Domain
Mężczyzna usłyszał zarzut świadomego działania na szkodę zdrowia publicznego

Hiszpańska policja aresztowała mężczyznę, który celowo zakażał koronawirusem swoich kolegów z pracy. Wskutek jego działania zainfekowane zostały co najmniej 22 osoby. Ich stan służby medyczne oceniają jako stosunkowo dobry.

Jak podała w sobotnim komunikacie krajowa policja (Policia Nacional), 40-letni mieszkaniec miasta Manacor na Majorce został zatrzymany w piątek. Kilka dni wcześniej pojawił się w pracy z zamiarem zakażenia kolegów.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Pandemia skróciła średnią długość życia

 

Według policyjnego raportu mężczyzna pojawił się w miejscu pracy z silnymi objawami Covid-19, m.in. z 40-stopniową gorączką i kaszlem. Deklarował, że "dziś pozakaża wszystkich koronawirusem".

 

Usłyszał zarzut

 

Część zakażonych przez mieszkańca Majorki pacjentów stanowią osoby, które przebywały wraz z nim na siłowni. Tam również zainfekowany miał mówić, że chce pozakażać inne osoby.

 

ZOBACZ: Europejskie kraje łagodzą restrykcje. Otwarte ogródki, dzieci wracają do szkół

 

Zarówno w miejscu pracy, jak i podczas wykonywania ćwiczeń mężczyzna nie przestrzegał dystansu społecznego i wielokrotnie zdejmował z twarzy maseczkę ochronną.

 

W sobotę sąd na Majorce nakazał warunkowe wypuszczenie chorego na Covid-19 z aresztu. Mężczyźnie, który został objęty przymusową kwarantanną, postawiono zarzut świadomego działania na szkodę zdrowia publicznego.

dk//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie