Wielkopolskie. Urodziła w łazience, noworodek zmarł. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska
Wielkopolskie. Urodziła w łazience, noworodek zmarł. Prokuratura wszczęła śledztwo
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Wielkopolskie: śledztwo ws. śmierci noworodka

Prokuratura Rejonowa w Koninie wszczęła śledztwo ws. śmierci noworodka urodzonego przez 23-letnią kobietę w jednym z domów na terenie gminy Rzgów (pow. koniński, woj. wielkopolskie). Dziecko zmarło po przewiezieniu do szpitala.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Koninie prok. Dorota Klasińska przekazała w piątek, że w tej sprawie wszczęto śledztwo pod kątem dzieciobójstwa. Przyznała, że na ciele noworodka były widoczne obrażenia, ale nie wiadomo co było przyczyną ich powstania i czy mogły być to rany powstałe przy porodzie. - Jaka była przyczyna zgonu wykaże zaplanowana na wtorek sekcja zwłok - podkreśliła.

 

ZOBACZ: Dziecko spadło na tory przed rozpędzony pociąg. Na pomoc ruszył kolejarz [WIDEO]

 

Oficer prasowy policji w Koninie mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał PAP, że do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 8 rano na terenie gminy Rzgów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-latka miała urodzić dziecko bez jakiejkolwiek asysty w łazience. W tym czasie w domu przebywała także teściowa kobiety.

Noworodek zmarł w szpitalu

- Teściowa, zaniepokojona tym, że 23-latka długo nie wychodzi z łazienki weszła do niej i zauważyła leżącego w brodziku noworodka. Zawiadomiła pogotowie, które zabrało dziecko do szpitala - powiedział Wiśniewski. Dodał, że noworodek zmarł w szpitalu w Koninie około godz. 14. Policję o sprawie powiadomili lekarze.

 

ZOBACZ: Impreza matki trwała 6 dni, dziecko umarło z głodu. 18-latka przyznała się do winy

 

Jak przyznał Wiśniewski ze względu na stan psychiczny 23-letniej kobiety do tej pory nie przesłuchano.

 

Zgodnie z kodeksem karnym, za tzw. dzieciobójstwo, czyli zabicie przez matkę dziecka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie