Więźniowie przedawkowali... szczepionkę przeciw Covid-19

Świat
Więźniowie przedawkowali... szczepionkę przeciw Covid-19
zdj. ilustracyjne/ PAP/EPA/FEHIM DEMI
Dawki preparatu podane 77 pensjonariuszom przekroczyły ilości zalecane przez producenta szczepionki

77 więźniom w amerykańskim stanie Iowa podano zwiększoną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 firmy Pfizer i BioNTech. W zakładzie karnym wstrzymano aplikowanie preparatu do czasu zapoznania się z wynikami wszczętego dochodzenia.

Do pomyłki doszło w więzieniu stanowym Iowa, jednostce znajdującej się pod szczególnym nadzorem służb. 

 

Dawki preparatu podane 77 pensjonariuszom przekroczyły ilości zalecane przez producentów. Gdy sprawa wyszła na jaw, organy odpowiedzialne za nadzorowanie programu szczepień w więzieniu natychmiast skontaktowały się z firmą Pfizer w celu uzyskania wskazówek na temat dalszego postępowania.

 

ZOBACZ: Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza ustalenia "Raportu"

 

Przedstawiciele Pfizera zapewnili, że nie należy spodziewać się żadnych poważnych skutków ubocznych, choć poszkodowane osoby powinny być ściśle monitorowane przez personel medyczny co najmniej 48 godzin.

 

Wstrzymano szczepienia

 

Dotychczas obserwowane skutki uboczne nie wykraczają poza powszechnie występujące u zaszczepionych preparatem tego producenta. 

 

Podawanie szczepionki we wspomnianym więzieniu wstrzymano do czasu wyników dochodzenia wszczętego w związku z pomyłką. Dwóch pracowników odpowiedzialnych za tę sytuację skierowano na urlop.

emi/ac/ abc7.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie