Szczepienia przeciw Covid-19. Rusza rejestracja dla 50-latków

Polska
Szczepienia przeciw Covid-19. Rusza rejestracja dla 50-latków
PAP/EPA/Daniel Dal Zennaro
Kolejny rocznik dołączył do grona mogących rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19

Osoby urodzone w 1971 r. mogą od czwartku rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień. Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie, umożliwiające otrzymanie preparatu.

W tym tygodniu każdego dnia do grupy rejestrujących nadal będzie dołączać kolejny, młodszy rocznik. 22 kwietnia jest to rocznik 1971; 23 kwietnia będzie to rocznik 1972, a 24 kwietnia – 1973.

 

ZOBACZ: Fałszywe szczepionki w Polsce. Pfizer potwierdza ustalenia "Raportu"

 

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia będzie rozpoczynała się rejestracja dwóch roczników. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

 

Kilka sposobów, by się zarejestrować

 

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu - korzystając z systemu e-Rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

 

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

wka / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie