Przewoził dzieci w bagażniku. Siedziały na torbach z zakupami

Polska
Przewoził dzieci w bagażniku. Siedziały na torbach z zakupami
KMP Kielce
Dzieci podróżowały siedząc na torbach z zakupami

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 29-letni kielczanin, który przewoził dwoje małych dzieci w bagażniku samochodu. Kilkuletnie maluchy podróżowały siedząc na torbach z zakupami.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w Kielcach (woj. świętokrzyskie). Pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie policjanci z drogówki zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Smart. 

 

Funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, że za tylną szybą, w bagażniku auta, siedziało dziecko. Chłopiec podróżował bokiem do kierunku jazdy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Wówczas wyszło na jaw, że sytuacja była o wiele bardziej niebezpieczna, niż podejrzewali. 

  

 

Okazało się bowiem, że w bagażniku podróżuje nie jedno, a  dwoje dzieci. Kilkuletnie maluchy jechały siedząc na torbach z zakupami. O jakichkolwiek fotelikach nie mogło być mowy, bo smart był zarejestrowany na 2 osoby. Przednie siedzenia zajęła matka dzieci i 29-letni wujek, który kierował autem.

 

Nieodpowiedzialny mężczyzna został ukarany dwoma mandatami - za przewożenie dzieci bez fotelika oraz przekroczoną liczbę pasażerów. 

dk/ / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie