Nietypowy protest we Francji. Do premiera wysłano setki majtek

Świat
Nietypowy protest we Francji. Do premiera wysłano setki majtek
commons.wikimedia.org
Grupa sprzedawców bielizny, która przystąpiła do niecodziennego protestu liczyła na Facebooku 500 osób.

Sklepy sprzedające bieliznę zorganizowały akcję protestacyjną, w ramach której wysłano setki par majtek do premiera kraju Jeana Castex. Celem handlarzy jest zwrócenie uwagi na ich obecną ciężką sytuację i wymuszenie ponownego otwarcia sklepów bądź udzielenie im pomocy przez państwo.

Jak przekazała AFP, w akcji wzięli udział właściciele niewielkich sklepów, nie sieciowych, ponieważ to oni znaleźli się w trudniejszej sytuacji finansowej z powodu obostrzeń. We Francji sklepy, które nie sprzedają towarów "niezbędnych do życia" są zamknięte.

 

Grupa sprzedawców bielizny, która przystąpiła do niecodziennego protestu liczyła na Facebooku 500 osób. Na portalach społecznościowych wielu z nich pozowało z parą majtek przeznaczoną, jak zapowiadali, dla premiera Castex. Niektórzy pokazywali koperty z adresem siedziby premiera - l'Hotel de Matignon. Do przesyłki dołączano notatkę o treści: "czy to nie jest pierwsza rzecz, jaką rano zakładamy na siebie panie Premierze?".

 

ZOBACZ: Francja: 1500 euro grzywny za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny po przylocie

 

Głównym postulatem protestujących przedsiębiorców jest przekwalifikowanie statusu towarów, jakie sprzedają na "niezbędne" i w efekcie zezwolenie na otwarcie lokali lub udzielenie większych i skuteczniejszych zapomóg.

 

"Nie rozumiemy, dlaczego my jesteśmy zamknięci, podczas gdy ulice są zapełnione ludźmi i można swobodnie chodzić do fryzjera?" - żaliła się AFP organizatorka akcji Nathalie Paredes i zażądała "równych" standardów. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie