Wywrócony statek u wybrzeży USA. Zakończono poszukiwania zaginionych

Świat
Wywrócony statek u wybrzeży USA. Zakończono poszukiwania zaginionych
Twitter/USCGHeartland
"Seacor Power" wywrócił się 12 kwietnia w czasie złej pogody

W poniedziałek, po tygodniu od wypadku, zakończyły się poszukiwania zganionych członków załogi statku Seacor Power, który wywrócił się w wodach Zatoki Meksykańskiej u wybrzeży amerykańskiego stanu Luizjana.

Na pokładzie statku znajdowało się 19 osób. Sześciu członków załogi zostało uratowanych krótko po wypadku, w następnych dniach nurkowie odnaleźli pięć ciał. Pozostałych ośmiu osób uznaje się za zaginione. 

 

Seacor Power wywrócił się 12 kwietnia w czasie złej pogody, gdy znajdował się w wodach Zatoki Meksykańskiej około ośmiu mil od wybrzeża stanu Luizjana. W poniedziałek amerykańska Straż Przybrzeżna zakończyła akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Służby przeszukały łącznie 23 tys. kilometrów kwadratowych wód. 

 

 

Zła pogoda 

 

Jak zaznaczają eksperci, na płytkich wodach u wybrzeży Luizjany "prawie zawsze jest słaba widoczność" - powiedział Scott Anderson, prezes firmy udostępniającej usługi nurków Logan Diving and Salvage w Jacksonville na Florydzie.

 

ZOBACZ: Statek dryfuje u wybrzeży Norwegii, wkrótce początek akcji ratunkowej

 

Przyznał, że w miejscu, w którym przewrócił się Seacor Power, widoczność była bardzo mała, na "kilka stóp, nawet przy pomocy oświetlenia".

 

 

Wyjaśnieniem przyczyn wypadku zajmie się amerykańska Krajowa Rada ds. Transportu i Bezpieczeństwa. 

laf/zdr/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie