Stado słoni zdeptało kłusownika. "Został ciężko stratowany"

Świat
Stado słoni zdeptało kłusownika. "Został ciężko stratowany"
pixabay/zdj. ilustracyjne
W trakcie poszukiwań strażnicy odkryli, że kłusownik został ciężko stratowany przez słonie

Urzędnicy z RPA poinformowali, że w sobotę kłusownik został "ciężko stratowany" przez stado słoni w Parku Narodowym Krugera, kiedy wraz z dwoma wspólnikami uciekał przed strażnikami. Jeden z mężczyzn został aresztowany. Wówczas przekazał, że grupa wpadła na słonie i nie był pewien, czy pozostałym osobom udało się uciec - napisano w oświadczeniu Parków Narodowych Republiki Południowej Afryki.

Zdarzenie miało miejsce na terenie Parku Narodowego Krugera, który jest jednym z największych rezerwatów dla zwierząt na terenie Afryki. Mężczyźni prawdopodobnie polowali tam na nosorożce. Kiedy zorientowali się, że zostali zauważeni przez strażników "upuścili topory oraz torbę z zapasami" i zaczęli uciekać.

 

ZOBACZ: Pies wpadł w sidła i zmarł w męczarniach. Policja poszukuje kłusownika

 

Kłusownik, który został zatrzymany przez ochronę parku poinformował, że w trakcie pościgu "wpadli na stado słoni i nie był pewien, czy jego wspólnikom udało się uciec" - podano w oświadczeniu. 

 

W trakcie poszukiwań "strażnicy odkryli, że jego wspólnik został ciężko stratowany przez słonie i uległ poważnym obrażeniom. Trzeci podejrzany podobno został ranny w oko, ale uciekł. Jego karabin został odzyskany, a sprawa została skierowana na policję, która wraz z zespołem patologów była obecna na miejscu zdarzenia. Trwają poszukiwania" - poinformowali urzędnicy.

 

"Obowiązek wszystkich"

 

Do udzielenia informacji i pomocy w poszukiwaniach wezwał mieszkańców Gareth Coleman, dyrektor rezerwatu. - Kampania przeciwko kłusownictwu jest obowiązkiem nas wszystkich; zagraża ona wielu źródłom życia, niszczy rodziny i pochłania środki do walki z przestępczością, które mogłyby zostać wykorzystane do tworzenia miejsc pracy i rozwoju - powiedział.

 

ZOBACZ: Fotopułapka nagrała kłusowników. Wkładali do samochodu broń i martwą sarnę

 

Równocześnie zaznaczył: "Jestem dumny z pracy zespołowej i poświęcenia naszych strażników, naszych lotników i jednostki K9". - Życie zostało niepotrzebnie stracone. Tylko dzięki dyscyplinie, pracy zespołowej i wytrwałości będziemy w stanie powstrzymać falę kłusownictwa na nosorożce w KNP - podkreślił Coleman.

 

Następnego dnia po incydencie, w niedzielę, aresztowano na terenie Parku także trzech innych mężczyzn. "Mamy nadzieję, że te aresztowania stanowią mocną wiadomość dla kłusowników, że jesteśmy bardziej niż zdeterminowani, aby zapewnić przetrwanie naszego nosorożca. Mamy strategie, które pozwolą nam wygrać tę kampanię. Aresztowania to dobry sposób na wzrost morale naszych mężczyzn i kobiet stojących na czele kampanii przeciw kłusownictwu" - napisał dyrektor w oświadczeniu przesłanym "CNN".

rsr/CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie