Ponad 20 osób na urodzinach. Nikt nie miał maseczki

Polska
Ponad 20 osób na urodzinach. Nikt nie miał maseczki
Pixabay
W imprezie urodzinowej wzięło udział 23 osoby

Policjanci z Wrześni (wielkopolskie) asystowali pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy podjęciu interwencji w jednym z lokali na terenie Gminy Miłosław. W "imprezie urodzinowej" brały udział 23 osoby; żadna z nich nie przestrzegała dystansu społecznego. Goście nie mieli także założonych maseczek.

Oficer Prasowy KPP we Wrześni sierż. szt. Adam Wojciński poinformował we wtorek, że w minioną sobotę w jednym z lokali na terenie Gminy Miłosław została zorganizowana uroczystość okolicznościowa. W lokalu pojawili się pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Wrześni, oraz asystujący im funkcjonariusze policji.

 

- Podczas weryfikacji zgłoszenia okazało się, że na sali odbywa się przy zastawionych stołach uroczystość urodzinowa, w której udział brały 23 osoby. Niestety, żadna z nich nie przestrzegała zalecanych środków ostrożności w postaci maseczek oraz dystansu społecznego – zaznaczył Wojciński.

 

ZOBACZ: Świętowali urodziny babci. Wszyscy mają koronawirusa, seniorka nie żyje

 

Dodał, że pracownice wrzesińskiego sanepidu na miejscu wydały decyzję administracyjną nakazującą zaprzestania organizacji tej uroczystości z uwagi na fakt obowiązujących przepisów zabraniających organizacji oraz uczestnictwa w imprezach, zebraniach oraz spotkaniach do 25 kwietnia.

 

Wojciński zaznaczył, że wobec osób biorących udział w przedsięwzięciu zostaną wszczęte czynności wyjaśniające z artykułu 116 kodeksu wykroczeń, natomiast wobec właścicielki lokalu zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 165 kodeksu karnego.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu 885 nowych przepadków zakażenia koronawirusem w regionie. W Wielkopolsce z powodu COVID-19 zmarło 29 chorych. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie