Świętowali urodziny babci. Wszyscy mają koronawirusa, seniorka nie żyje

Świat
Świętowali urodziny babci. Wszyscy mają koronawirusa, seniorka nie żyje
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Dopiero po przyjęciu okazało się, że jeden z gości był zakażony

Śmiercią solenizantki zakończyło się w węgierskim mieście Paks świętowanie urodzin 86-letniej babci w 10-osobowym gronie. Wszyscy zarazili się koronawirusem - poinformowała w poniedziałek telewizja RTL Klub.

O przypadku tym poinformowała kobieta uczestnicząca w przyjęciu, by wydarzenie to posłużyło wszystkim za przestrogę.

 

ZOBACZ: Nielegalne wesele w Wielkopolsce. Policja wylegitymowała 81 uczestników [WIDEO]

 

Urodziny obchodzono w jednym pokoju. Wszyscy goście - wśród których dwie osoby miały objawy występujące przy zakażeniu koronawirusem - przyszli w maseczkach ochronnych, ale zdjęli je do zjedzenia tortu.

Jeden z gości był zakażony 

Dopiero po przyjęciu okazało się, że jeden z gości był zakażony. Jako pierwsza zmarła babcia. Potem do szpitala trafili rodzice kobiety, a także ona sama. Jak mówi, miała 40 stopni gorączki, obustronne zapalenie płuc i była w stanie oddychać tylko za pomocą maski tlenowej.

 

ZOBACZ: Objawy Covid-19 jeszcze po wielu miesiącach. Ma je jedna na dziesięć osób

 

W czasie, kiedy kobiecie podawano sterydy, walkę z Covidem-19 przegrał jej ojciec. Zaraził się także jej mąż, ale przeszedł chorobę w domu.

 

Na Węgrzech trwa szczyt trzeciej fali epidemii. W ciągu ostatniej doby zmarło 291 chorych na Covid-19 i wykryto 5077 nowych zakażeń koronawirusem. Naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller ostrzegła w poniedziałek, że należy zachować ostrożność, bo liczba aktywnych zakażeń nadal rośnie i wynosi obecnie ponad 272 tysiące.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie