Pościg w Warszawie. Kierowca lexusa potrącił policjantów

Polska
Pościg w Warszawie. Kierowca lexusa potrącił policjantów
Polska Policja
Kierowca chcąc uniknąć kontroli potrącił dwóch policjantów

Policjanci zatrzymali kierowcę lexusa, który chcąc uniknąć kontroli potrącił dwóch policjantów - poinformował w środę asp. szt. Mariusz Mrozek. Mężczyznę zatrzymano w okolicach Wyszkowa.

Do zdarzenia doszło w chwili, kiedy stołeczni kryminalni chcieli na terenie jednego z komisów samochodowych na Targówku skontrolować lexusa. Z informacji przekazanych przez policję, na widok policjantów kierowca gwałtownie ruszył do przodu, potrącił dwóch funkcjonariuszy i uszkadzając bramę wjazdową wyjechał na ulicę.

 

- Policjanci informację o tym zdarzeniu natychmiast przekazali do stanowiska kierowania Komendy Stołecznej Policji, stąd trafiła ona do wszystkich policyjnych patroli i załóg na terenie działania naszego garnizonu - poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek z KSP.

 

Kierowca uciekł poza Warszawę

 

Dodał, że policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który wyjechał z Warszawy w kierunku Wyszkowa i w okolicach tej miejscowości został on zatrzymany.

 

Jak przekazał Mrozek, policjanci nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

 

- Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie, co było powodem takiego zachowania kierowcy, dlaczego chciał uniknąć kontroli i dlaczego uciekał przed policjantami - zaznaczył Mrozek.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie