Opole. Zabrakło szczepionek w punkcie szczepień na Toropolu

Polska
Opole. Zabrakło szczepionek w punkcie szczepień na Toropolu
PAP/Piotr Nowak
Pilotażowy punkt szczepień powszechnych w budynku lodowiska Toropol w Opolu otwarto w poniedziałek

W ciągu dwóch pierwszych dni funkcjonowania punktu szczepień masowych na opolskim Toropolu wykorzystano całość posiadanej puli tysiąca szczepionek. Jak informuje dr Tomasz Halski, kierownik punktu szczepień, w środę do Opola ma dotrzeć partia 2 tysięcy szczepionek.

Pilotażowy punkt szczepień powszechnych w budynku lodowiska Toropol w Opolu otwarto w poniedziałek. Na pierwsze dwa dni działania punkt otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych tysiąc porcji szczepionek.

 

We wtorek kierownik punktu szczepień na Toropolu dr Tomasz Halski poinformował, że z braku możliwości zamówienia nowych dostaw szczepionki w środę punkt nie będzie działał.

 

- Punkt jest przygotowany do wykonywania 1,8 tys. szczepień w ciągu doby. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych godzin uda się złożyć w systemie stosowne zamówienie i jeszcze w tym tygodniu szczepienia zostaną wznowione. Jesteśmy przygotowani do pracy także w soboty i niedziele, więc jeżeli tylko otrzymamy szczepionki, od razu wznawiamy akcję – podkreślił Halski.

 

Kilka godzin później dr Halski poinformował o zapowiedzi dowozu w środę na Toropol dwóch tysięcy szczepionek. Prawdopodobnie będą mogły być podawane jeszcze tego samego dnia. 

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie