Kolejne transfery do Hołowni. Wśród nich poseł KO

Polska
Kolejne transfery do Hołowni. Wśród nich poseł KO
PAP/Wojciech Olkuśnik
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia

Do partii Polska 2050 Szymona Hołowni dołączyły nowe osoby: dotychczasowy poseł KO Mirosław Suchoń, samorządowiec, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz warszawska aktywistka, wcześniej członek stowarzyszenia Polska 2050 Wanda Brociek.

O możliwym transferze polityka Nowoczesnej Mirosława Suchonia do Polski 2050 napisał tygodnik "Wprost". - Mogę jedynie potwierdzić, że spotkałem się z Szymonem Hołownią i jest pod dużym wrażeniem - powiedział gazecie Suchoń.

 

ZOBACZ: Poseł Zjednoczonej Prawicy dołączy do Hołowni? "Sytuacja jest delikatna"

 

 

Hołownia, informując o dołączeniu do jego partii nowych osób, podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, że z nimi na pokładzie zamierza doprowadzić do realizacji swoich celów. - Do zmiany jakości polskiej polityki - podkreślił. Jak dodał, zamierza pokazać, że "nowa jakość w tej polityce naprawdę jest możliwa".

"Ludzie z doświadczeniem"

Jak zauważył, są to ludzie z doświadczeniem. - To ludzie, którzy już tej polityki samorządowej, czy sejmowej, czy obywatelskiej liznęli. Takich ludzi potrzebujemy na naszym pokładzie, bo tacy ludzie, też są w stanie realnie pokazywać całemu ruchowi na czym polega polityczna sprawczość - powiedział Hołownia.

 

Poseł Mirosław Suchoń podkreślił, że to wielki zaszczyt dołączyć do Polski 2050, "ale i wielkie zobowiązanie". - Przed nami niezwykle ważne zadania. Nasze decyzje będą bardzo ważne dla przyszłych pokoleń. To jeden z powodów, dla którego przystępuje do Polski 2050 - powiedział były już poseł KO.

 

ZOBACZ: Prezydent o szczepieniu Hołowni: więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości

 

Jak mówił, "w centrum parlamentaryzmu powinny być sprawy obywateli, ich troski i problemy, a nie politycy". - Jestem pewien, że ruch Szymona Hołowni będzie kształtował Polskę przez kolejne lata, a ja chcę w tym procesie uczestniczyć - zaznaczył poseł.

 

Grzegorz Nowosielski zaznaczył, że 19 lat pracy na stanowisku burmistrza dały mu ogromny bagaż doświadczeń, którym chętnie się podzieli. - Jako samorządowiec jestem daleki od ideologii, bo ścieżka rowerowa czy autostrada nie ma barw politycznych - powiedział.

 

- Bardzo blisko mi do Ruchu Polska 2050, który również daleki jest od ideologii. Chcę być blisko ludzi - dodał Nowosielski.

 

Z kolei warszawska aktywistka Wanda Brociek zaznaczyła, że dla niej ważne jest, "aby we wszystkich filarach ruchu: w głowie, sercu i rękach tkwiły te same wartości". - Chciałabym, aby ludzie dołączający do nas mieli określoną wrażliwość społeczną - powiedziała Brociek.

"Nie planuję takich ruchów"

- Nie planuję takich ruchów i nic mi o takich ruchach nie wiadomo - tak o ewentualnym sojuszu przedwyborczym z Koalicją Obywatelską mówił Hołownia.

 

- Formowanie takich bardzo szerokich bloków jeszcze głębiej nas wpędzi w polaryzacje i wielu wyborców zostawi za burtą, bo powiedzą sobie: "dlaczego mamy głosować na listę, na której jest PSL, PO" - dodał Hołownia w Programie Trzecim Polskiego Radia.

 

ZOBACZ: Polska 2050 Szymona Hołowni tuż za PiS. Najnowszy sondaż

 

Pytany, dlaczego wyborcy mają oddać w przyszłości głos na listę jego ugrupowania, skoro znajdą się na niej byli politycy PO, Lewicy i innych ugrupowań, odparł, że "dlatego, że będą już w Polsce 2050".

 

- Z jakiś powodów z KO czy Nowoczesnej, czy innych frakcji odeszli. A poza tym na naszych listach będą zdecydowaną mniejszością. Będzie na nich mnóstwo ludzi, którzy do polityki teraz wchodzą - dodał Hołownia.

Kto należy do Polski 2050?

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne. Jego przewodniczącą jest była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, a w skład koła wchodzą także - oprócz Suchonia - byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. W marcu do koła dołączył były poseł KO Tomasz Zimoch.

 

W kwietniu sąd zarejestrował partię Polska 2050 Szymona Hołowni; Kobosko został jej prezesem.

zdr/ac/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie