Chcieli ukraść... 3,5 tonowy kamień. Grozi im nawet 5 lat więzienia

Polska
Chcieli ukraść... 3,5 tonowy kamień. Grozi im nawet 5 lat więzienia
Zdj.ilustracyjne/Flickr/Babij
Mężczyźni próbowali ukraść ważący 3,5 tony kamień

Dwaj mężczyźni próbowali ukraść ważący... 3,5 tony kamień ozdobny. Ich plan się jednak nie powiódł. Zostali spłoszeni przez świadka zdarzenia. Chociaż rabusie uciekli bez łupu, zostali zatrzymani przez policję. Za usiłowanie kradzieży ogromnego głazu grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Do próby wyjątkowo zuchwałej kradzieży doszło niedawno w gminie Niedźwiada (woj. lubelskie). Pod nieobecność właściciela jednego z domów, dwaj mężczyźni próbowali ukraść z jego ogródka ważący 3,5 tony granitowy kamień ozdobny. 

 

Kradzież była dokładnie zaplanowana. Rabusie przyjechali na miejsce volkswagenem transporterem z podpiętą  do niego lawetą niskopoziomową. 

 

Po wejściu na teren posesji, mężczyźni przetransportowali kamień z ogródka i przy pomocy wciągarki próbowali załadować go na lawetę. Ich trud poszedł jednak na marne.

 

ZOBACZ: Skradziono największego królika na świecie. Wysoka nagroda za jego odnalezienie

 

Próbę kradzieży głazu zauważył sąsiad okradanego mężczyzny, który spłoszył złodziei. Rabusie uciekli porzucając swoją zdobycz.

 

O zdarzeniu została poinformowana policja. Na podstawie informacji przekazanych przez świadka policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26-lat. 

 

Obaj odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży, za co grozi im nawet do 5 lat więzienia.

 

 

dk/sgo//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie