Poseł Solidarnej Polski krytycznie o decyzji ministra edukacji. "Postawiłbym na wychowanie fizyczne"

Polska
Poseł Solidarnej Polski krytycznie o decyzji ministra edukacji. "Postawiłbym na wychowanie fizyczne"
Polsat News
Poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk

- Priorytetem powinno być wychowanie, ale fizyczne - ocenił w "Debacie Dnia" poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk, pytany o decyzję ministra edukacji Przemysława Czarnka dotyczącą zajęć z wychowania do życia w rodzinie - ma ono być "priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej".

- Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 - zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według niego, nauczyciele WDŻ muszą zyskać jeszcze większą rangę i wagę.

 

"Postawiłbym na wychowanie fizyczne"

 

- Myślę, że priorytetem powinno być wychowanie, ale fizyczne. Mówi się o problemach psychicznych - te problemy mogłyby być zażegnane przez zwiększoną liczbę godzin wychowania fizycznego. Wiem, że może brzmi to bardzo prosto, ale wielu specjalistów mówi, że tego ruchu nam brakuje również przez obostrzenia - przekonywał poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk. Jego zdaniem, "młodzież w szybszy sposób zregenerowałaby się po edukacji zdalnej i wróciłaby nie tylko do formy fizycznej, ale i psychicznej". 

 

- Gdybym ja był ministrem edukacji, to postawiłbym na wychowanie fizyczne - podsumował Kaczmarczyk. 

 

"Kryzys psychiczny można rozwiązać poprzez pracę z terapeutą"

 

- Bardzo bym chciała, żeby pan minister dostrzegł rzeczywiste problemy dzieci i młodzieży, o których wspomniał pan poseł, czyli kryzys psychiczny, w którym znalazły się nasze dzieci - przyznała Dorota Łoboda, warszawska radna.

 

- Natomiast kompletnie nie zgadzam się z zaproponowanym przez pana posła rozwiązaniem - oczywiście nie negując potrzeby zajęć WF - nie możemy powtarzać poważnych przekłamań, które łączą ruch na świeżym powietrzu z cudownym uzdrowieniem kryzysu psychicznego. Kryzys można rozwiązać poprzez pracę z terapeutą - przekonywała.

 

ZOBACZ: Kiedy koniec lockdownu? Morawiecki: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca

 

Pomysł ministra edukacji krytycznie ocenił również szef ZNP Sławomir Broniarz. - Przygotowanie do życia w rodzinie nie jest prowadzone przez specjalistów. Wniosek jest prozaiczny - jest jeszcze 10 etatów dobrej synekury nieobsadzonych przez kolegów ministra - ocenił. 

 

Wideo: druga część "Debaty Dnia"

  

Mimo zaproszenia do programu nie wziął w nim udziału żaden z przedstawicieli resortu edukacji. 

jo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie