W poniedziałek luzowanie obostrzeń. Wracają przedszkola i żłobki

Polska
W poniedziałek luzowanie obostrzeń. Wracają przedszkola i żłobki
Polsat News
Przedszkola zamknięto 27

Od poniedziałku działalność wznowią przedszkola oraz żłobki, możliwe znów jest także uprawianie sportu na zewnątrz. To nieznaczne poluzowanie obostrzeń na jakie w ubiegłym tygodniu zdecydował się rząd. Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o dalszych krokach w sprawie restrykcji zdecyduje sytuacja w szpitalach, a nie liczba nowych zakażeń.

Od poniedziałku 19 kwietnia otwarte zostaną przedszkola i żłobki, będą dostępne dla wszystkich dzieci. Dotychczas w placówkach mógłby przebywać tylko dzieci osób pracujących w służbach zajmujących się walką z pandemią. 

 

Przedszkola zamknięto 27 marca w ramach obostrzeń wprowadzonych na okres świąt Wielkiej Nocy. Ta decyzja obowiązywała do 18 kwietnia, rząd nie przedłużył jej i od poniedziałku do placówek mogą wrócić dzieci. 

 

ZOBACZ: Czarnek: jestem przekonany, że od kwietnia wrócimy do nauki stacjonarnej

 

Do szkół na razie nie wrócą uczniowie. Nauka zdalna obowiązuje w szkołach podstawowych, średnich i liceach. 

 

Zmiany w sporcie 

 

Wcześniej, bo już od piątku 16 kwietnia możliwe jest uprawianie sportu w obiektach na świeżym powietrzu. W takich przypadkach obowiązuje limit 25 osób. Od piątku znów możliwe jest także organizowanie zawodów dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez odpowiedni polski związek sportowy.

 

Wszelkie takie wydarzenia muszą odbywać się bez udziału publiczności. 

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia. Wracają żłobki i przedszkola; hotele i restauracje pozostają zamknięte

 

Pozostałe obiekty sportowe, takie jak hale, kryte boiska, nadal pozostają zamknięte. Ich dostępność ograniczona jest tylko dla sportu zawodowego. 

 

Zamknięte w dalszym ciągu pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Nie zmieniły się także pozostałe restrykcje w innych dziedzinach gospodarki. Gości nie mogą przyjmować hotele ani restauracje, które sprzedawać mogą tylko na wynos. Ograniczenia obowiązują także w handlu oraz miejscach kultu religijnego. 

laf/ml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie