Indie. Rekord zakażeń koronawirusem - ponad ćwierć miliona. Służba zdrowia na granicy wydolności

Świat
Indie. Rekord zakażeń koronawirusem - ponad ćwierć miliona. Służba zdrowia na granicy wydolności
PAP/EPA/JAGADEESH NV
W ostatnim tygodniu liczba zakażeń i zgonów zwiększyła się w Indiach o ponad 60 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia

W Indiach w ciągu ostatniej doby wykryto ponad 278 tys. nowych infekcji koronawirusem, najwięcej od wybuchu epidemii w tym państwie - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia w Delhi. Liczba zgonów na Covid-19 wzrosła o 1619, do ponad 178 tys.

W sumie w Indiach zdiagnozowano ponad 15 mln zakażeń i kraj jest na drugim miejscu pod tym względem na świecie. Najwięcej infekcji, ponad 31,5 mln, odnotowano dotychczas w USA. W Brazylii liczba zakażeń wynosi ponad 13,9 mln.

 

Obecnie co czwarta infekcja SARS-CoV-2 na świecie jest stwierdzana w Indiach - wynika z zestawienia agencji Reutera. Kraj jest też piątym państwem świata pod względem liczby zgonów na Covid-19, po USA, Brazylii, Rosji i Meksyku.

 

ZOBACZ: Hindusi świętują, kąpiąc się w Gangesie. Indie notują rekordy zakażeń

 

W ostatnim tygodniu liczba zakażeń i zgonów zwiększyła się w Indiach o ponad 60 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Wskaźniki epidemiczne nieprzerwanie i gwałtownie rosną od początku marca.

Ścisła kwarantanna w Delhi

W stolicy Indii Delhi od nocy z poniedziałku na wtorek będzie obowiązywała ścisła kwarantanna - poinformował premier terytorium stołecznego Arvind Kejriwal. Dodał, że z powodu nasilenia się epidemii Covid-19 system opieki zdrowotnej w mieście jest w krytycznej sytuacji.

 

ZOBACZ: Indie. Pożar w szpitalu dla chorych na Covid-19. Zginęło 10 osób

 

- Jeśli nie wprowadzimy teraz tych ograniczeń, staniemy w obliczu jeszcze większej katastrofy. Kwarantanna zacznie się dziś wieczorem i potrwa do następnego poniedziałku - przekazał Kejriwal.

 

W Delhi brakuje miejsc w szpitalach, nie ma również wystarczających zapasów tlenu medycznego i najważniejszych lekarstw, w tym używanego w leczeniu Covid-19 remdesiviru - wyliczał szef lokalnego rządu.

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie