72-latek wstydził się niskiej emerytury, więc handlował narkotykami

Polska
72-latek wstydził się niskiej emerytury, więc handlował narkotykami
Komendy Rejonowej Policji Warszawa II
Na zdjęciu zatrzymany 72-latek.

72-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów za handel narkotykami. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego tłumaczył kryminalnym z warszawskiego Mokotowa, że "chciał dorobić do niskiej emerytury", której wstydził się przed najbliższymi. Towar miał kupić od męża wnuczki za 24 tysiące złotych, a na kilogramowej paczce zarabiał 1,5 tys zł. Obaj mężczyźni zostali aresztowani.

Mokotowscy kryminalni "mieli do czynienia z podobnym scenariuszem", jak w serialu "Breaking Bad" - stwierdzono w opublikowanym komunikacie policji. "Operacyjnie ustalili, że 72-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego w godzinach wieczornych będzie chciał się zaopatrzyć w znaczną ilość marihuany, którą zamierzał odebrać od 31-letniego mieszkańca warszawskiej Białołęki" - poinformowano.

 

ZOBACZ: Uciekał przed policją przez autostradę i podziemny parking. Miał narkotyki [WIDEO]

 

Śledczy obserwowali to zdarzenie. Mężczyzna odebrał towar na podziemnym parkingu, po czym ruszył samochodem w kierunku wyjazdu z osiedla. Został wówczas zatrzymany przez policję i "bez zaprzeczania przyznał się, że w bagażniku ma kilogram marihuany".

 

Chciał dorobić do emerytury

 

"Mężczyzna wyjaśniał, że towar kupił od męża swojej wnuczki za kwotę 24 tys. zł. Wstyd mu się przyznać, że ma niską emeryturę i w ten sposób chciał dorobić. Na kilogramowej paczce zarabiał 1500 zł" - przekazała policja.

 

ZOBACZ: Wrocław. Brali narkotyki w śmieciarce. Zdradził ich biały proszek

 

W komunikacie poinformowano, że pierwszą przesyłkę miał odebrać na początku marca. Bezpośrednio po zatrzymaniu 72-latka śledczy udali się także do mieszkania 31-letniego męża wnuczki. Znaleziono tam kilka gram haszyszu i marihuany oraz półsyntetyczną substancję psychoaktywną MDMA.

 

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Praga Północ. Tam zostali przesłuchani, po czym zostały im przedstawione zarzuty.

 

72-latek będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków, zaś drugi z mężczyzn za udzielanie substancji psychoaktywnych innej osobie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

 

Zostali aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

rsr/prz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie