Krzysztof Liedel nie żyje. "Śmierć niezwykłego człowieka"

Polska
Krzysztof Liedel nie żyje. "Śmierć niezwykłego człowieka"
Facebook/Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas
Jak poinformował zięć Liedela, profesor zmarł w niedzielę

W wieku 51 lat zmarł Krzysztof Liedel, prawnik, specjalista w zakresie zwalczania terroryzmu, dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Jak poinformował na Facebooku zięć Liedela, ekspert ds. terroryzmu "odszedł w niedzielę wczesnym popołudniem, po ciężkiej walce z chorobą".

 

 

 

 

Krzysztof Liedel urodził się 25 czerwca 1969 w Warszawie. Był dyrektorem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, które potwierdziło informację o jego śmierci. Wykładał także na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Obrony Narodowej. Sam był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie.

Krzysztof Liedel: "energia i chęć działania"

"Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika" - wspominają go współpracownicy z Collegium Civitas.

 

ZOBACZ: Szef BBN: Prezydent i premier wspólnie monitorują sytuację. Nasi żołnierze są bezpieczni

 

Redagował kwartalnik "Antyterroryzm. Polska i Świat" W latach 2010-2015 był dyrektorem Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W zakresie przeciwdziałania zagrożeniem terrorystycznym pracował także w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zajmował się również szkoleniem policjantów.

Krzysztof Liedek był kawalerem Złotego Krzyża Zasługi

Krzszytof Liedel był też kawalerem Złotego Krzyża Zasługi, który otrzymał w 2015 roku. W 2019 roku Liedel kandydował do Sejmu z list SLD.

Informacja o śmierci Krzysztofa Liedela pojawiła się po raz pierwszy 10 kwietnia. Przekazał ją wtedy gen. Leon Komornicki, były zastępca Szefa Sztabu Generalnego. Informację tę zdementował następnie były szef CBA Paweł Wojtunik, a Komornicki przeprosił najbliższych w kolejnym tweecie.

 

pdb / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie