Szczęśliwy finał poszukiwań 8-latki. "Zauważyła ją kobieta uprawiająca jogging"

Polska
Szczęśliwy finał poszukiwań 8-latki. "Zauważyła ją kobieta uprawiająca jogging"
wrocławska policja
Zakończyły się poszukiwania 8-letniej Małgosi

Pełna napięcia noc i szczęśliwy finał. Odnalazła się 8-latka, której zaginięcie zgłoszono wczoraj po południu w Kiełczowie niedaleko Wrocławia. - Dziewczynka jest już w rodzinnym domu - poinformował Polsat News wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński. Rzecznik wrocławskiej policji przekazał, że 8-latkę zauważyła "jedna z mieszanek uprawiających poranny jogging".

- Dziecko jest w domu, zdrowe, wszystko jest w porządku. Dla wszystkich, którzy przez całą noc byli zaangażowani w akcję poszukiwawczą najważniejsze, że dziecko jest z rodzicami - przekazał Polsat News wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński.

 

Jak dodał, liczba osób, które szukały 8-latki jest "ogromna". - Wyrazy szacunku, że tylu nas było. Każdy przeczesywał swój rejon. To jest najpiękniejsze - dodał. 

 

wrocławska policja

 

Jak poinformował rzecznik wrocławskiej policji, "jedna z mieszanek uprawiających poranny jogging zauważyła dziewczynkę i zaopiekowała się nią". - Poprosiła jednego z kierowców i razem podwieźli 8-latkę do miejsca jej zamieszkania, bo oboje wiedzieli, że dziecko jest poszukiwane” – powiedział. Dodał, że okoliczności zaginięcia dziewczynki są obecnie wyjaśniane przez policjantów.

 

Wideo: odnalazła się 8-letnia dziewczynka

  

"Aktualizacja informacji o poszukiwaniach ośmioletniej Małgosi z godziny 8:30 - dziewczynka odnalazła się, jest już w rodzinnym domu w Kiełczowie, dobre wieści zostały potwierdzone z Komendantem Policji w Długołęce. Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie, dobro wraca. Życzę Państwu spokojnego weekendu i dużo ciepła w domowym zaciszu" - przekazał na Facebooku

 

 

 

- Poszukiwania prowadzono z udziałem opiekunów psów służbowych, strażaków i mieszkańców - mówiła w Polsat News mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji. 

 

ZOBACZ: Dwulatek wpadł do szamba. Walka o uratowanie dziecka w Lubuskiem

 

8-latka  opuściła miejsce zamieszkania w piątek między godziną 15 a 16 i nie było z nią kontaktu. O szczęśliwym zakończeniu akcji poinformowano w sobotę rano. 

 

 

 

ms/msl/Gazeta Wrocławska/Polsat News/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie