Rosyjski dyplomata wydalony z Ukrainy. Po zatrzymaniu przedstawiciela Kijowa w Petersburgu

Świat
Rosyjski dyplomata wydalony z Ukrainy. Po zatrzymaniu przedstawiciela Kijowa w Petersburgu
PAP/EPA/Sergei Ilnitsky
Na zdjęciu: ambasada Ukrainy w Moskwie.

Ukraina wydala z kraju wysokiego rangą dyplomatę z ambasady Rosji w Kijowie w odpowiedzi na zatrzymanie przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa w Petersburgu ukraińskiego konsula Ołeksandra Sosoniuka, a następnie wydalenie go z Federacji Rosyjskiej - poinformowały w sobotę służby prasowe ukraińskiego MSZ.

"Wysoki rangą dyplomata ambasady Federacji Rosyjskiej w Kijowie powinien opuścić Ukrainę w ciągu 72 godzin, licząc od 19 kwietnia" - głosi oświadczenie ukraińskiego MSZ.

 

"Na tle eskalacji sytuacji na granicy rosyjsko-ukraińskiej przez Federację Rosyjską i masową antyukraińską propagandę strona rosyjska kontynuuje prowokacje wobec pracowników placówek dyplomatycznych Ukrainy w Rosji" - czytamy w oświadczeniu MSZ Ukrainy, które cytuje agencja Interfax-Ukraina.

 

ZOBACZ: FSB aresztowała konsula generalnego Ukrainy w Petersburgu. "Kolejna prowokacja Rosji"

 

Wcześniej w sobotę rosyjskie MSZ zakomunikowało, że wydala z kraju Ołeksandra Sosoniuka, konsula z konsulatu generalnego Ukrainy w Petersburgu.

 

Sosoniuka zatrzymała w piątek Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), zarzucając mu próbę uzyskania poufnych informacji z baz danych organów porządku publicznego, w tym FSB. Sosoniuk ma wyjechać z Rosji do 22 kwietnia.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie