Awaria Twittera. Jaka jest przyczyna?

Biznes
Awaria Twittera. Jaka jest przyczyna?
FreePhotos / Pixabay
Problemy z Twitterem zgłosiło kilkadziesiąt tysięcy użytkowników

Miliony użytkowników, w tym m.in. z Polski, mają w sobotę problem z dostępem do Twittera. Awarie zgłaszane w mediach społecznościowych, potwierdzają instytucje monitorujące funkcjonowanie serwisów oraz światowe media.

"Coś mi Twitter szwankuje. Sprawdzam czy działa" – napisał w sobotę rano Zbigniew Hołdys. O tym, że jest widoczny, poinformowała go po południu europosłanka Róża Thun.

 

Jednak nie przez cały czas serwis społecznościowy był w pełni sprawny. Serwis Downdetector, monitorujący problemy z Twitterem, notuje wysyp zgłoszeń o awariach. Tylko o 2:20 w nocy polskiego czasu zgłoszono ich 700. Największy wysyp nastąpił 12 godzin później, kiedy liczba zgłoszeń osiągnęła niemal tysiąc. Po godz. 18 w sobotę, liczba zgłoszonych awarii nadal rośnie.

 

 

Wielu użytkowników doświadcza problemów z logowaniem, odpowiadaniem na wpisy lub przerwami w działaniu serwisu. Część twitterowiczów napotyka na komunikat "Wystapił błąd, ale nie martw się - spróbuj ponownie".

ZOBACZ: Pierwszy tweet założyciela Twittera sprzedany za blisko 3 mln dolarów

"Wiemy, że niektóre części Twittera wciąż nie działają niektórym z was. Naprawiamy problem z serwerami, żeby wszystko wróciło do normy. Dziękujemy, że z nami jesteście" - napisała firma na koncie @TwitterSupport.

 

 

Przyczyna problemów nie jest znana. Brytyjski "The Independent" podaje, że w sam tylko sobotni poranek problem zgłosiło 40 tys. użytkowników.

pdb/pgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie