Zajechał drogę, wybił szybę kijem i groził. Może spędzić 5 lat w więzieniu

Moto
Zajechał drogę, wybił szybę kijem i groził. Może spędzić 5 lat w więzieniu
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
Mężczyzna zaatakował innego kierowcę. Wybił szybę w jego aucie i groził.

Policja w Wałbrzychu zatrzymała 32-latka, który w poprzedni piątek zajechał drogę innemu kierowcy, wybił szybę w jego aucie i mu groził. Zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie świadka. Sprawdza prze kilka dni się ukrywał. Teraz grozi mu 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Zachowanie agresywnego kierowcy zostało potraktowane przez jako występek o charakterze chuligańskim. Mężczyźnie grozić może nawet 5 lat więzienia. 32-latek zajechał drogę swoim renault innemu użytkownikowi drogi, zatrzymał swój pojazd, a następnie wyciągnął z niego kij, najprawdopodobniej golfowy.

 

ZOBACZ: Agresywny mężczyzna w centrum Oświęcimia. Miał przy sobie dwa pistolety

 

Mężczyzna rozbił boczną szybę drugiego z samochodów i groził 28-letniemu kierowcy audi. Następnie wsiadł do swojego pojazdu i odjechał.

 

Tego samego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zgłosił się pokrzywdzony. Policjanci zabezpieczyli nagranie z wideorejestratora świadka zdarzenia i przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw oraz szeregu wykroczeń w ruchu drogowym.

 

Ukrywał się przez kilka dni

 

Podejrzany przez kilka dni ukrywał się przed organami ścigania, jednak ostatecznie we wtorek wieczorem został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzuty.

 

32-latek odpowie teraz przed sądem za rozbicie szyby w samochodzie, kierowanie gróźb karalnych w stosunku do pokrzywdzonego oraz popełnienie w tym samym czasie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym - może utracić prawo jazdy na dłuższy okres - podał podkom. Marcin Świeży, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Wałbrzychu.

 

WIDEO: Mężczyzna zajechał  innemu kierowcy drogę i wybił kijem szybę w jego aucie

 

 

Podejrzany przyznał się do winy. Mężczyzna decyzją prokuratury ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Został objęty ostał dozorem policyjnym.

hlk//Interia/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie