Tragiczny wypadek na S1. Auto uderzyło w ciężarówkę. Zginęła matka i niemowlę

Moto
Droga po wypadku między węzłami Lotnisko i Mierzęcice została zablokowana.

Około trzymiesięczne dziecko oraz jego matka zginęli wskutek wypadku na jednojezdniowym odcinku ekspresowej trasy S1 między węzłami Lotnisko i Mierzęcice w woj. śląskim. Pięć osób odniosło obrażenia. Zderzyło się ogółem pięć pojazdów, w tym dwie ciężarówki. Trasa została zablokowana.

Jak poinformował rzecznik komendy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie kpt. Krystian Biesiadecki, w wypadku brało udział pięć pojazdów: dwie ciężarówki z naczepami, dwa samochody osobowe i jeden samochód dostawczy; jeden z samochodów ciągnął przyczepę kempingową.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na A1. Nie żyją dwie osoby

 

Strażak przekazał, że wskutek wypadku zginęło około trzymiesięczne dziecko. Poszkodowanych było też sześć osób, wśród nich rodzice dziecka. Matka była po wypadku reanimowana, jednak działanie to okazało się bezskuteczne. Po znacznie ponadgodzinnej reanimacji odstąpiono od niej.

 

WIDEO: Wypadek na trasie S1. Zderzyło się pięć aut, w tym dwie ciężarówki

  

 

Wcześniej śląska drogówka przekazała, że przyczyną wypadku było najprawdopodobniej zjechanie na przeciwległy pas ruchu przez kierowcę busa i czołowe zderzenie z innym pojazdem. W te samochody uderzyły jeszcze trzy kolejne.

 

S1 zablokowane mierzecice wypadek smiertelny kilka samochodów więcej niebawem

Opublikowany przez Będzin 112 / Fasthol Czwartek, 15 kwietnia 2021

 

Droga S1 po wypadku między węzłami Lotnisko i Mierzęcice została zablokowana. Drogówka sugeruje, aby kierowcy podróżujący w piątek rano pomiędzy A1 a drogą nr 91 (starą "jedynką") wybierali przejazd między Pyrzowicami a Siewierzem drogą krajową nr 78.

 

Odcinek Pyrzowice-Podwapie

 

Pierwsza jezdnia tego liczącego ok. 9,7 km odcinka została otwarta jesienią 2006 r. Ruch odbywa się tam w obu kierunkach; co pewien czas dochodzi do poważnych wypadków.

 

ZOBACZ: Wypadek w Barczewie. Zginęło dwoje nastolatków

 

Odcinek S1 Pyrzowice–Podwarpie jest jednym z czterech fragmentów trasy S1 przeznaczonych do realizacji (budowy lub rozbudowy) w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych (PBDK) na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

 

Ekspresowa trasa S1 w woj. śląskim i małopolskim przebiega od węzła z autostradą A1 w pobliżu katowickiego lotniska Pyrzowice do granicy ze Słowacją w Zwardoniu. Standard drogi ekspresowej ma obecnie na odcinkach Pyrzowice-Podwarpie (jedna jezdnia), Dąbrowa Górnicza-Tychy, a także Bielsko-Biała - Przybędza oraz Milówka–Zwardoń.

rsr/Będzin 112/Fasthol / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie