Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski o dużym spadku zakażeń

Polska
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski o dużym spadku zakażeń
PAP/EPA/RAUL MARTINEZ
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia poinformował o spadku zakażeń

Pod kątem wyników powinien być dzisiaj bardziej optymistyczny dzień. Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo wielu badań - przekazał w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że przeprowadzono 90 tys. testów, a "mimo to spadki wyniosą nawet do 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia".

Minister, który był gościem Polskiego Radia 24, nie podał dokładnej liczby zakażeń, ale z jego słów można wnioskować, że piątkowa liczba będzie oscylowała wokół 18 tysięcy. W ubiegły piątek odnotowano bowiem 28 487 nowych przypadków koronawirusa, a zmarło 768 osób.

 

Z kolei wczoraj resort zdrowia poinformował o 21 130 zakażeniach i 682 zgonach.

 

 

Minister Niedzielski wskazał również, że od trzech dni utrzymuje się "wyraźna i stała tendencja w spadku hospitalizacji. Widać więc, że to apogeum, które mniej więcej dwa tygodnie temu było na poziomie liczby nowych zakażeń, mamy tuż za sobą."

 

ZOBACZ: Kiedy zdejmiemy maseczki? Jest odpowiedź ministra zdrowia

 

Jak mówił, "wydaje się, że trend jest absolutnie spadkowy". - Myślę, że w najbliższych dniach będziemy widzieli też skalę tego spadku, czy mamy do czynienie ze spadkiem powolnym czy raczej spadkiem na dużą skalę. Jestem optymistą, bo nasze prognozy pokazują, że te spadki będą dosyć dynamiczne - podkreślił.

ml//Polskie Radio 24/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie