Angela Merkel zaszczepiła się przeciw COVID-19

Świat
Angela Merkel zaszczepiła się przeciw COVID-19
PAP/EPA/ANDREAS GORA / POOL
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaszczepiła się preparatem firmy AstraZeneca

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaszczepiła się w piątek preparatem firmy AstraZeneca. Rzecznik rządu Steffen Seibert opublikował w sieci certyfikat Merkel po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

66-letnia kanclerz otrzymał pierwszą dawkę szczepionki w centrum szczepień na terenie dawnego lotniska Tempelhof w Berlinie, które obecnie szczepi wyłącznie preparatem firmy AstraZeneca - preparatem dostępnym dla osób powyżej 60. roku życia. Obecnie placówka szczepi około 3 tys. osób dziennie.

 

Szczepienie Merkel zostało potwierdzone przez jej rzecznika Steffena Seiberta, który umieścił na Twitterze zdjęcie certyfikatu niemieckiej kanclerz.

 

ZOBACZ: Merkel: trzecia fala pandemii może okazać się najcięższa

 

- Cieszę się, że otrzymałam dziś pierwszą szczepionki AstraZeneca. Dziękuję wszystkim, którzy są zaangażowani w kampanię szczepień i wszystkim, którzy zostaną zaszczepieni. Szczepienia są kluczem do przezwyciężenia pandemii - brzmi wypowiedź Angeli Merkel cytowana przez rzecznika jej rządu.

 

Wcześniej w piątek zaszczepił się również wicekanclerz Olaf Scholz, także szczepionką AstraZeneca.

 

Na początku kwietnia prezydent Frank-Walter Steinmeier również zaszczepił się szczepionką tej firmy. - Ufam szczepionkom zatwierdzonym w Niemczech. Dziś otrzymałem pierwszą szczepionkę AstraZeneki. Szczepienia to kluczowy krok na drodze do wyjścia z pandemii - powiedział wówczas szef państwa.

zdr/prz/Deutsche Welle
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie